На саміті НАТО, який відбудеться 11-12 липня в Брюсселі, Будапешту вдалося заблокувати засідання Комісії Україна-НАТО. Утім, сторонам все ж вдалося знайти формат, в якому Президент України Петро Порошенко зможе поспілкуватися з главами держав і урядів усіх 29 держав-членів НАТО. У зустрічі візьме участь і президент Грузії Георгій Маргвелашвілі. Про таке повідомляє DW.com,
Глава місії України при НАТО Вадим Пристайко запевнив DW, що такий формат – спільний із Грузією – не завадить Україні досягнути на саміті своїх цілей. Крім підтвердження прагнень України вступити до НАТО, Пристайко назвав ще дві цілі, які офіційний Київ ставить перед собою на цей саміт.
- Перша – підтвердження Альянсом підтримки України, зважаючи на російську агресію. Йдеться про "невизнання окупації Криму та Сходу", про заклик звільнити бранців Кремля, про засудження спорудження Керченського мосту, про відповідальність Москви за реалізацію Мінських домовленостей і про підтримку миротворчої місії на всій непідконтрольній Києву території Донбасу.
- Друга ціль – це розвиток практичної взаємодії з НАТО. Як відомо, Альянс підтримує Україну, зокрема, через десять трастових фондів, тренує українських солдатів, надає обладнання. "Я вже зараз отримую підтвердження націй про додаткові внески, які будуть оголошені під час саміту", – зауважив Пристайко.
Представники України теж приїдуть на саміт НАТО не з порожніми руками. Так, нещодавно парламентом України було ухвалено закон про нацбезпеку. Для Альянсу важливою є і боротьба з корупцією, тож ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд також може викликати схвалення на саміті.
Крім того, Пристайко сказав, що очікується ухвалення окремої заяви щодо України.