business.ua

У 2017-му Чехія вислала понад 1 тис. українців з польськими дозволами на роботу

  Надзвичайно складну процедуру працевлаштування українців у Чехії критикують місцеві підприємці, які зацікавлені у робочій силі, розповів посол

  Протягом 2017 року Чехія депортувала понад 1 тис. українців, які незаконно працювали у країні, маючи польські дозволи на роботу. Про це заявив посол України у Чехії Євген Перебийніс в інтерв'ю "Європейській правді".

  "За минулий рік йдеться про десь трохи більше ніж 1 тис. осіб. Йдеться переважно про так звану м'яку депортацію. Тобто їх не хапають і вивозять, а просто ставлять у паспорт штамп, на підставі якого вони мають до певного числа залишити територію Чехії", – розповів посол та додав, що при цьому депортовані позбавляються права в'їзду до Євросоюзу на 1-3 роки.

  Перебийніс зазначив, що наразі чеський уряд декларує бажання активно залучати робочу силу з України, тому можливим є збільшення міграційної квоти. Водночас процедура працевлаштування українців є надзвичайно складною – в деяких випадках вона триває до півроку.

  "Через це уряд критикують ті чеські підприємці, які зацікавлені отримати робочу силу з України, вони закликають спростити цю систему. У відповідь на це чеський уряд ініціював спеціальні проекти, якими передбачено збільшення кількості дозволів на роботу саме для громадян України з 3,5 тисяч до 7 тисяч на рік", – поінформував посол.

  Попередній матеріал
  Трамп запропонував перенести переговори по Донбасу з Мінська – Назарбаєв
  Наступний матеріал
  ВР на законодавчому рівні закріпила поняття "спортивна зброя"
  Loading...