Виставка "Зброя і безпека"-2018
Виставка "Зброя і безпека"-2018 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

ВР на законодавчому рівні закріпила поняття "спортивна зброя"

Також депутати доповнили новою частиною статтю 48 Закону: придбання, зберігання, перевезення і використання спортивної зброї

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт", і на законодавчому рівні закріпила поняття "спортивна зброя".

За прийняття законопроекту №6120 проголосувало 238 депутатів, повідомляє "Укрінформ".

Депутати визначили, що ''спортивна зброя – це сертифікована в установленому законодавством порядку вогнепальна (крім бойової) чи пневматична стрілецька, вихолощена (охолощена) та холодна зброя, що призначена виключно для ураження цілей під час проведення спортивних заходів, параметри і характеристики якої зафіксовано у правилах спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні''.

Також депутати доповнили новою частиною статтю 48 Закону: придбання, зберігання, перевезення і використання спортивної зброї, боєприпасів, утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів здійснюються відповідно до законодавства суб’єктами сфери фізичної культури і спорту.

Під час обговорення законопроекту президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич закликав депутатів підтримати законопроект через існування загрози зриву участі українських команд на змаганнях у Кореї.

"Через місяця півтора ви будете дивитись в Кореї, як дві команди – олімпійська і паралімпійська – будуть виборювати перемогу України у світовому спорті. На сьогодні закону про використання, перевезення і зберігання спортивної зброї немає. Зараз під загрозою виступ наших двох команд", – наголосив Сушкевич.

Як відомо, Україна – єдина в Європі країна, яка за весь час своєї незалежності продовжує жити без збройового законодавства взагалі. Обіг цивільної зброї у країні регламентує лише внутрішній наказ МВС №622 від 21.08.98.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Скандинавський підхід": Як з мітингувальниками під Радою працює "антиконфліктна група" – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У 2017-му Чехія вислала понад 1 тис. українців з польськими дозволами на роботу
Наступний матеріал
ОБСЄ: Найманцям роздали інструкції про заборону допускати спостерігачів
Loading...