Голосування у Мар'їнці
Голосування у Мар'їнці 5 канал

"Тут вирішується доля держави": з яким настроєм голосували військові та цивільні на передовій

Читайте по-русски
Загалом на прифронтовій території військовослужбовці віддавали голоси на 211 виборчих дільницях у 18 виборчих округах

У прифронтовій Мар’їнці разом із місцевим населенням обирали народних депутатів і військовослужбовці, які тримають оборону на підступах до окупованого Донецька. Цього разу волевиявлення відбувалося без спецдільниць, голосували - на звичайних виборчих дільницях.

Ще до початку відкриття дільниць військові на позиціях зібралися на інструктаж. Їх поділили і склали графік, яка група о котрій годині йде голосувати.

Відкріпні листи командування підрозділу видало армійцям, аби ті мали змогу проголосувати на найближчих прифронтових виборчих дільницях. Спеціальних, як попереднього разу, для армійців не створювали.

"Надана можливість прийняти участь в голосуванні. Вже не як у попередній раз, а на звичайній виборчій дільниці, яка знаходиться недалеко від переднього краю. За два тижні військовослужбовці написали заяву на зміну голосування", - пояснив військовослужбовець Тарас.

"Хлопці хотіли голосувати і вони будуть голосувати, це їхній вибір. І вони сьогодні зроблять важливий вибір для України", - наголосив армієць Сергій.

Партіями вирушають на волевиявлення.

"Проходимо група, одні залишаються на позиціях, в разі чого підкріплення, а одні йдуть голосувати. Потім вертаються і другі йдуть голосувати", - розповідає боєць з позивним "Соколик".

На дільниці військові шукають себе у списку і голосують.

"Тут вирішується доля держави, майбутнє. І тому це є найважливіше на даному етапі. І добре те, що військовослужбовці з передової мають право прийти сюди й проголосувати", - каже армієць Дмитро.

На дільниці запевняють, ніяких проблем з формуванням списків не було.

"Список один і для гражданських, і для військових. Просто розділено ось на чотири стола і там де менше вулиць. Військові і там дві вулиці, там мало людей гражданських. Але вони в списку в одному", - пояснив заступник голови місцевої ДВК Іван Жунчун.

Загалом на прифронтовій території військовослужбовці віддавали голоси на 211 виборчих дільницях у 18 виборчих округах. Одночасно з армійцями голосували й місцеві. Кажуть, ніяких незручностей від спільного волевиявлення не виникало. Віддаючи голос, сподіваються лише на одне  - що це їх наблизить їх до миру.

"Саме основне для нас це життя наших внуків і дітей. Ми хочемо щоб наша Україна процвітала. Щоб у нас тут був мир і ми нікуди не поїдемо з нашої країни", - поділилася мешканка Мар'їнки Людмила.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Групи "спортсменів" біля виборчих комісій: Нацполіція відзвітувала про свої підсумки
Наступний матеріал
Оновлені дані про явку: включення з доповіді Центрвиборчкому
Loading...

Групи "спортсменів" біля виборчих комісій: Нацполіція відзвітувала про свої підсумки

Призначення посла України в США: Чалий закликає Київ "не гаяти часу"

На в'їзді до столиці поліція затримала автобуси з невідомими молодиками

За результатами екзит-полу, в Голосіївському районі столиці перемагає представник "ЄС"

Вибори в Раду: дані екзит-полу станом на 20:00

Вибори-2019: учасники марафону Яна Зінкевич, Марина Бардіна та Микола Давидюк – відео