Олександр Турчинов
Олександр Турчинов Shutterstock

"Ця інформація могла бути отримана пізніше і вона стосується оцінки чинної влади" – Турчинов про плівки Медведчука

  Читайте по-русски
  Він зауважив, що жодна силова установа України не бере на себе правову відповідальність за ці плівки, їх походження невідоме

  Служба безпеки України, так само як і інші силові органи, раніше не доповідала про запис розмов лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука. Про це в ефірі "Прямого" сказав голова Верховної Ради 2014 року, виконувач обов'язків президента України 2014 року, секретар РНБО 2014-2019 років Олександр Турчинов.

  "Давайте говорити про самі плівки. Я недаремно звернув увагу, що жодна силова установа України не бере на себе правову відповідальність за ці плівки. Чому? Тому що, коли б цей формат проводився в межах реальних розслідувань і правового поля України, то кримінальні справи мали б бути відкриті саме тоді, коли була отримана ця інформація", – говорить Турчинов.

  "Сьогодні постає питання: чому, коли плівки датуються 2014, 2015, 2016 роками, не були відкриті кримінальні справи? Саме це і треба перевірити. Треба визначити, який "кріт" отримував цю інформацію: український, чи, може, це з російської подачі. Чому не були відкриті конкретні кримінальні справи, коли була отримана ця інформація", – зазначив Турчинов.

  "Керівництво Служби безпеки ніколи не доповідало, що вони мають архіви розмов Медведчука. Ба більше, журналісти, які тиражують цю інформацію, вони ж опираються не на рішення судів, не на заяви українських спецслужб, які зараз, на жаль, все більше і більше політизуються. Вони (журналісти – ред.) орієнтуються на темники, які їм присилають від цих же анонімів, які надають ці плівки. І там дата – розмова відбулася, умовно кажучи, у 2015 році. Уявімо, що це не 2015-й рік, а що ця розмова відбулася у 2020 році. Зовсім інший контекст, зовсім інший "он" чи "головний" і так далі. Це більш логічно. Ця інформація могла бути отримана пізніше і вона стосується оцінки чинної влади і керівників, які теж не фігурують прізвищами. А що стосується "головного", то для Медведчука здається, що очевидно, завжди був і залишається Путін. Тому більш логічно розуміти хто для нього є реально "головним", – зауважив Турчинов.

  Нагадаємо, Віктору Медведчуку слідство закидає державну зраду. Печерський райсуд столиці відправив його під цілодобовий домашній арешт до 9 липня.

  Попередній матеріал
  Скасування перемоги Вірастюка: ЦВК подала апеляцію на рішення Верховного Суду
  Наступний матеріал
  На Донбасі позиції ЗСУ обстрілював снайпер – поблизу Авдіївки один український військовий був поранений
  Loading...

  Як починалася АТО: найважчі операції і перші перемоги ЗСУ в перший рік збройної російської агресії

  Чим закінчиться дипвійна з Росією, як Зеленський знову дивитиметься в очі Путіну – "Дійові особи"

  Путін розуміє тільки силу, тому готовність протистояти треба демонструвати не на словах і "відосіках" – Турчинов

  Профільні відомства займаються другорядними напрямами, залишаючи вразливі місця в оборонному комплексі – Турчинов

  "Це психологічна атака, яка розрахована на слабкість влади Зеленського": Турчинов про війська РФ біля українського кордону

  Путін біля воріт: чи буде війна – ексклюзивне інтерв'ю Олександра Турчинова в ток-шоу "Велика політика"