Віктор Назаров
Віктор Назаров 5 канал

"Це правовий нонсенс": генерал ЗСУ про обвинувачення командувача ВПС в авіакатастрофі під Харковом

Читайте по-русски
Віктор Назаров розповів, за яких умов можна прийти до законного і обґрунтованого рішення у цій справі

Підозра командувачу Військово-повітряних сил ЗСУ Сергію Дроздову у справі катастрофи літака Ан-26 під Чугуєвом не буде доведена і судового розгляду взагалі не буде. Таку думку висловив у програмі "Є сенс" на "5 каналі" генерал-майор, заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ (2014-2019) Віктор Назаров.

"Не можна казати, що Дроздов у чомусь винний. Можливо, ця підозра не буде доведена і взагалі не буде судового розгляду. У данному випадку рішення прийняли цивільні слідчі ДБР, які не мають тих фахових навичок, які мають бути притаманні військовим судам. Коли виникає питання можливого осудження військовослужбовця такого високого рангу, то на військовому суді або трибуналі обов'язково повинні бути присутніми присяжні. І це будуть високопосадовці його рівня підготовки і службового досвіду. І от тільки з урахуванням цього можливо прийти до законного і обґрунтованого рішення", – розповів він.

Генерал-майор заявив, що не зовсім зрозуміло, яким чином командувач може бути відповідальним за падіння, яке трапилося в локальній військовій частині в конкретних умовах.

"У Кримінальному кодексі є таке поняття, як "місце злочину". Ну, не може командувач по службовій недбалості вчинити злочин, не знаходячись на місті. Це нонсенс правовий. Нігілізм. У законі чітко написано: обстановка місця злочину, час і місце. Якщо це службова недбалість, то це злочин із необережності. Яку він необережність міг скоїти, знаходячись у Вінниці, коли це трапилось у конкретний день у місці перебування літака?" – сказав Віктор Назаров.

Він також навів приклад, що з 2010 до 2019 року Збройні сили США втратили понад 200 літальних апаратів в умовах мирного часу і під час виконання військових завдань, де загинула майже 1000 людей.

"Тобто це 20 літальних апаратів у рік. Фактично кожен місяць відбувалася якась авіаційна катастрофа. Якщо ми подивимося статистику, то за ці 10 років жодного командувача ВПС США навіть до дисциплінарної відповідальності не притягли. Тому що за 200 літаків, за логікою нашого ДБР, має бути осуджено 200 командувачів", – підсумував генерал-майор Віктор Назаров.

Як відомо, винним у трагедії під Харковом, що сталася 25 вересня, призначили командувача Військово-повітряних сил Сергія Дроздова. ДБР вручило підозру про халатність і вимагає домашній арешт військовому з 40-річним стажем і з трьома бойовими орденами, два з яких за війну на Донбасі.

Дивіться повну версію програми:

Попередній матеріал
"Татаров – це початок кінця Зеленського": чого вимагали активісти під стінами ВАКС
Наступний матеріал
Невивчені уроки 2020 року, дистанційна демократія і гібридні мізки виборів – "Час Ч"
Loading...

Авіакатастрофа МАУ в Тегерані: Іран заявив, що передав Україні остаточний технічний звіт

Катастрофа Ан-26: командира військової частини заарештували на 60 діб

Катастрофа літака МАУ: Іран представив остаточний звіт щодо аварії

Атаки на армію не додадуть балів тому, хто стрімко втрачає довіру – Порошенко про підозру генералу Дроздову

Авіакатастрофа під Чугуєвим: ДБР вручило підозри причетним до авіатрощі Ан-26 (оновлено)

У Канаді не вірять, що літак МАУ в Ірані збили через людську помилку – оприлюднили звіт