Петро Порошенко_Патріарх Варфоломій
Петро Порошенко_Патріарх Варфоломій president.gov.ua

Томос для Української Церкви вперше згадали в офіційному документі – всі подробиці зустрічі Порошенка та Патріарха Варфоломія

Зустріч Порошенка із Варфоломієм стала вже другою за цей рік, і як кажуть представники Вселенського Патріархату, Томос для України вже підписаний

Томос для Української Незалежної Православної Церкви відтепер згадується в офіційному документі. Україна і Вселенський Патріархат підписали договір про співпрацю, який пришвидшить процес створення автокефалії. Підписання відбулося в межах візиту Президента України до Туреччини. Зустріч Порошенка із Варфоломієм стала вже другою за цей рік. Зі Стамбулу – матеріал кореспондента "5 каналу" Ірини Герасимової.

Перший офіційний документ між державою Україна і Вселенським Патріархатом про незалежну українську православну церкву.

"Угода, яку ми сьогодні підписали, завершує цей процес, робить всі умови для того, щоб процес підготовки до Собору, процес надання Томосу був приведений у абсолютно чітку відповідність до канонів православної церкви", – говрить Президент України.

Вселенський Патріарх своєю чергою каже: "Цей документ допоможе прискорити Автокефалію в Україні. Це ваше бажання і ваше право. Так, як це право мали інші народи, які отримали автокефальну церкву. Виключно право Матері церкви надавати автокефалію, коли вона вважає, що суспільство дозріло. Ми переконані, що рішення про Автокефалію приведе до єдності".

Офіційний, а головне публічний процес надання Автокефалії розпочався тут, на Фанарі, у квітні. Тоді Президент України приїхав до Вселенського Патріарха і попросив незалежності для українських православних вірян.

Далі були офіційні звернення від Верховної Ради і представників українського православ'я. Місяць тому Синод Вселенського Патріархату вирішив повернути своє представництво в Україну, щоб завершити процес надання Томосу – юридичного дозволу на Автокефалію. Нині ж, в угоді, яку підписали, прописали деталі.

Зокрема:

  • Вселенський Патріарх надає Томос, визнаючи незалежність Української Церкви, і вручає його обраному на Соборі Предстоятелю
  • Українська Держава, відповідно до Конституції і законів, надає цим процесам сприяння
  • Місію Вселенського Патріархату буде зареєстровано в Києві. Ставропігія сприятиме зв'язкам незалежної Української Церкви з Вселенським Православ'ям.

Ростислав Павленко – директор Національного інституту стратегічних досліджень
Далі – це м'яч на полі українських ієрархів для того, щоб був скликаний Собор. Скликаний за ініціативою Вселенського Патріарха і там було обрано предстоятеля. Допомагатимуть підготовці і проведенню собору Екзархи Вселенського Патріарха.

president.gov.ua

Собор українських ієрархів має обрати керівника нової церкви. Йому Вселенський Патріарх і передасть право на Автокефалію. Томос уже написаний, не приховують на Фанарі.

Ірина Герасимова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
У Києві в останню путь провели одразу двох митців – сценариста Богдана Жолдака та режсера Едуарда Митницького
Наступний матеріал
День ракетних військ та артилерії: як відзначали на передовій та яким відео "богів війни" привітали волонтери
Loading...

У Вселенському Патріархаті розповіли, як називатиметься єдина помісна церква в Україні

"У них немає іншого вибору": Варфоломій прокоментував реакцію РПЦ щодо Української Церкви

РПЦ назвала Константинопольського Патріарха Варфоломія розкольником

Автокефалія для УПЦ: помічник Вселенського Патріарха назвав найскладніший етап усього процесу

У "Софії Київській" прокоментували, чия тепер Андріївська церква

Брифінг Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета – відео