Twitter / Петро Порошенко

Угода між Україною та Вселенським Патріархатом про співпрацю деталізує надання Томосу – подробиці

Українські єпископи мають зібратись на Собор і обрати Предстоятеля, якому буде вручено Томос

Підписана сьогодні, 3 листопада 2018 року, у Стамбулі Угода про співпрацю між Україною та Вселенським Патріархатом у створенні незалежної православної церкви в Україні деталізує процес надання Томосу. Про це повідомила кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова, яка нині перебуває у столиці Туреччини. Вона додола, що це перший документ, в якому юридично томос про автокефалію Українській Православній Помісній Церкві.

Так, у документі йдеться про те, що Вселенський Патріарх надає Томос, визнаючи незалежність Української церкви, і вручає його обраному на Соборі Предстоятелю; Українська держава відповідно до Конституції і законів надає цим процесам сприяння. Окрім того, в Угоді вказано, що в Києві буде зареєстровано місію Вселенського Патріархата, яка фактично буде посольством, представництвом Вселенської Патріархії в Києві і сприятиме зв'язкам незалежної Української церкви із Вселенським Православ'ям. За інформацією Ірини Герасимової, представництво розміститься в Андріївській церкві.

"Це і є Ставропігія (Представництво), відкриття якої передбачено тим самим рішенням Синоду Вселенського Патріархату, яким підтверджено надання автокефалії Православній церкві в Україні і знято заборони з Філарета, Макарія і їх послідовників", – йдеться у документі.

В ньому також зазначається, що українські єпископи мають зібратись на Собор і обрати Предстоятеля, якому буде вручено Томос.

Детальніше дивіться у відео прямого включення зі Стамбула:

Як повідомляв 5.UA, 3 листопада у Стамбулі Президент України Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій підписали Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом.

Попередній матеріал
"Історичний день": Президент і Патріарх Варфоломій підписали Угоду про співпрацю у створенні незалежної православної церкви в Україні
Наступний матеріал
Священик УПЦ МП проїхав позашляховиком по могилах на харківському цвинтарі

РПЦ назвала Константинопольського Патріарха Варфоломія розкольником

Автокефалія для УПЦ: помічник Вселенського Патріарха назвав найскладніший етап усього процесу

У "Софії Київській" прокоментували, чия тепер Андріївська церква

Брифінг Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета – відео

Синод завершено: Вселенський Патріархат зробив офіційну заяву

Вселенський Патріархат визнав незаконною анексію Київської Митрополії російською церквою – Зоря