Із автором десятків романів, оповідань і кіносценаріїв – Богданом Жолдаком – попрощалися у столиці. Він помер 31 жовтня через тромб, що відірвався. Колеги, друзі та учні прийшли востаннє поаплодувати митцю. Деталі – у сюжеті журналіста "5 каналу" Максима Волобоєва.

Богдана Жолдака відспівують у невеличкій церкві на Подолі. Його життя обірвалося під час лекції в театральному університеті імені Карпенка-Карого. Богдан Жолдак викладав там сценарну майстерність.
Владислав Васильченко, його колишній студент, каже: "Всі ми тут, наша група, наступні його студенти, всі приходять сюди. Тому що власне поки він був живий, ми закінчили, працювали, знімали, щось десь їздили. Але знали, що у нас є отака от могутня сила. Тепер його не стало і якось, чесно кажучи, моторошно".
"Дорога на Січ". Історія про молодого козака побачила світ у 94-му році. Одним зі сценаристів був Богдан Жолдак. Загалом на початку 90-х зняли чотири повнометражні фільми, сценарії до яких створив драматург. Крім того, Богдан Жолдак – автор десятків романів та оповідань. Влітку 2015-го року він презентував у Києві одну зі своїх останніх книжок. Кіноповість має назву "Укри", і йдеться там про війну на Сході України.
Богдану Жолдаку було 70 рік. Його поховали на Берковецькому кладовищі у столиці.
Іще з одним митцем прощалися сьогодні у Києві. Гучними оплесками в останню путь провели народного артиста України, театрального режисера та педагога Едуарда Митницького. 31 жовтня у віці 87 років він пішов із життя після тривалої хвороби. Прощалися з Едуардом Митницьким рідні, учні та вся театральна спільнота. Детальніше розповідає журналіст "5 каналу" Евеліна Михайленко.

На сцені "Театру драми та комедії на лівому березі Дніпра" прощаються із його фундатором – Едуардом Митницьким. Його актори, колеги та вихованці не стримують сліз. Кажуть, театр для режисера був як дитина.
"Театр на лівому березі Дніпра" він заснував сорок років тому, стільки ж часу і був його художнім керівником. Попри недугу, Едуард Митницький до останнього намагався усе тримати під своїм контролем.
Понад сотні яскравих вистав не лише в Україні, а й за кордоном – це результат шістдесятирічної роботи режисера. Два роки керував Київським театром оперети. А його вистава "Варшавська мелодія" на сцені Київського театру ім. Лесі Українки поставила репертуарний рекорд.
Актриса Ада Роговцева, яка грає у "Варшавській мелодії" головну роль, так сказала про режисера: "Його репетиції – це велике навчання. Навчання не тільки професії, але і життю. Як ніхто інший Едуард Маркович в моєму творчому житті був основним. 680 разів я зіграла його роль Гелени у "Варшавській мелодії", а потім 15 років його ж Гелену я граю у "Варшавській мелодії-2" і зараз ми знову їдемо по Україні з цією його роллю".
Театральний режисер викладав у Національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Серед вихованців Едуарда Митницького – відомі актори, режисери.
Міністр культури Євген Нищук розповів: "Актор митець, актор особистість, яка є інтелектуалом, яка є таки переносником глибинних речей, цінностей, меседжей. Це якісь вищі рівні, про які він говорив і які доносять і будуть доносити його учні".
В останню путь народного артиста України провели оплесками.