Прощання з Давидом Черкаським Вголос

У столичному Будинку кіно прощаються з легендарним мультиплікатором Давидом Черкаським

Український режисер помер на 88-му році життя

У столичному Будинку кіно попрощалися з українським художником, режисером-мультиплікатором і народним артистом України Давидом Черкаським. Митець пішов з життя 30 жовтня в лікарні, через два місяці після перенесеного інсульту. Йому було 87 років.

Давид Черкаський був одним з засновників української анімації. Обіймав посаду президента Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів "Крок". Ще за життя нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. У його творчому доробку понад 20 робіт, серед них – мультфільми "Пригоди капітана Врунгеля", "Лікар Айболить" та "Острів скарбів", кінострічки "Колумб" причалює до берега", "Чарівник ОХ!", "Якого рожна хочеться", "Містерія буф" та ін.

"Мені здавалося, що Давид Янович он... Ось я народився – він був, і ось я піду – а він буде завжди. Тому що він частина цього великого красивого світу…. Як добре сказав Андрюша Загданський: "Багато мільйонів проживають своє життя, так і не знайшовши свого Давида ". І велике щастя, що він у нас є", – зазначив актор Валерій Чигляєв.

"Рідко такі люди взагалі народжуються, в принципі... Я працював з іншими режисерами, але такої легкої людини, як Давид, я не зустрічав. Він ніколи не впадав у паніку, в істерику. Режисери, вони ж всі люди такі, з рухливою психікою. А Додік ніколи не влаштовував ні скандалів, нічого", – розповів художник Радна Сахалтуєв.

Попередній матеріал
Найцікавіші події листопада в Національній філармонії України
Наступний матеріал
Частина сходинок Ейфелевої вежі піде з молотка

Помер відомий український режисер, засновник і художній керівник столичного театру

Стрілянина у Керчі: в місті прощаються із загиблими студентами й викладачами

У Києві презентують кінострічку Лозниці "Донбас"

Українська кінострічка "Донбас" увійшла до лонг-листа премії "Оскар"

"Мріяв господарювати вдома": Кіцманщина навколішки провела в останню путь загиблого бійця

Загинув через конфлікт із командиром: в Одесі попрощалися з розвідником 28-ї ОМБр