Урядовий портал

Тільки "Опоблок" не підтримав: як Рада ухвалювала закон про медреформу

Діяти поетапно реформа почне з 1 січня 2018 року.

Медичну реформу проголосували депутати у сесійній залі. "За" висловилися 240 народних обранців. Подробиці знає кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко. Вона відстежувала перебіг засідання парламенту.

Медична реформа ухвалена. Підтримувати її не став лише "Опозиційний блок". Останні кілька днів депутати розглядали правки до цього документу. Під час голосування до сесійної зали прийшов прем'єр-міністр Володимир Гройсман – щоб надихнути нардепів підтримати урядовий законопроект.

Після ухвалення виступив із палкою промовою: "У багатьох людей є велике бажання щось змінювати. А у деяких одиниць є бажання щось критикувати. Наше завдання – зробити медицину такою, щоб вона була якісною по відношенню до українських громадян. Ми могли нічого не зробити і терпіти те зубожіння в українських лікарнях. А сьогодні, вашою відповідальністю та нашими спільними зусиллями, ми починаємо важку працю зміни системи медицини в інтересах українських громадян і лікарів".

Тепер нардепи продовжують розглядати зміни до бюджету, які необхідні, щоб реформа запрацювала. Основний меседж реформи – "гроші йдуть за пацієнтом". Якщо раніше фінансувалося койко-місце у лікарнях, то тепер гроші йтимуть конкретній людині на медичну послугу. Держава оплачуватиме екстрену допомогу – первинну та паліативну. Будуть і платні послуги, але їх буде лише 20%. Пацієнт сам обиратиме собі лікаря, а той отримуватиме зарплатню залежно від кількості пацієнтів.

Діяти поетапно реформа почне з 1 січня 2018 року.

Дивіться також фотогалерею:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Смертельна ДТП у Харкові: речник МВС розповів нові подробиці
Наступний матеріал
Сім'ї загиблих і потерпілі в ДТП в Харкові отримають по 20 тис. грн допомоги
Loading...