5 канал

Вимоги – "в шухляду", і до звичної роботи: як депутати медичну реформу розглядали

Медичну реформу депутати розглядатимуть до ранку четверга. Потім спікер пообіцяв – і недоторканність голосувати, і виборче законодавство вносити в сесійний зал

Попри велелюдні акції протесту та потужні заходи безпеки у парламентському кварталі, свою роботу Верховна Рада розпочала згідно з порядком денним. Втім, одразу майже після початку засідання плани змінилися – спікер парламенту закликав колег відреагувати на вимоги мітингарів. Як тривали дискусії під куполом Ради – в сюжеті "5 каналу".

Спершу депутати поводяться так, наче під вікнами – ані протестувальників, ані поліцейських кордонів. "Я вважаю, що ми не повинні робити вигляд, що сьогодні у нас звичайний робочий день", – каже голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Мали б розпочати з медичної реформи. Але спікер її відразу посунув убік. Допоки не дасть відповідь на три вимоги вулиці. Перше: проголосувати за зняття депутатської недоторканності – поки що не можна. Президент лише зранку подав законопроект. Прописав зняти – але тільки 2020 року. Тим часом у Раді припадає порохом альтернативний документ. Тепер обидва йдуть у комітет. Потім – у зал. Але не сьогодні.

"Як тільки комітетом будуть розглянуті ті законопроекти, ми їх зможемо в залі розглянути і прийняти по ним рішення", – запевняє Парубій.

Другу вимогу вулиці – спікер теж кладе в шухляду. Проголосувати за створення антикорупційного суду не вдасться. Венеціанська комісія обидва законопроекти завернула. Тепер парламент має напрацювати і розглянути новий. І вимога третя – виборча реформа. Щоб вибори проводити за відкритими списками. Вона теж не на часі. В парламенті аж сім документів таких лежить. А треба напрацювати один. Починають. Тож усі вимоги спікер запропонував відкласти. І перейти до нагальнішого – медичної реформи. "Делегати" від вулиці не згодні.

Не почувши наміру виконувати жодну з вимог незадоволені депутати відразу пообіцяли – тепер у сесійній залі заблокують трибуну. "В нас з вами єдиний вихід – запросити зараз людей сюди, їхніх представників, або вийти поспілкуватися з усіма учасниками мітингу і знайти сьогодні рішення, які поведуть цю країну цивілізованим європейським шляхом", – виступає нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв з трибуни.

Утім, блокувати її депутати не стали. І після перерви повернулися до сценарію спікера. Спершу медичну реформу голосувати треба, потім – решту. "Фракція блоку Петра Порошенка" закликає вас – відійдіть від політичних гасел, давайте сьогодні почнемо з медичної реформи, проголосуємо її", – заявив народний депутат Сергій Березенко.

Лідер фракції Народний фронт Максим Бурбак виступає більш різко: "Вибори будуть у 2019 році, тоді й будете займатися своїм політиканством. А всім тим, хто розхитує ситуацію – можу порадити працювати в сесійних залах та профільних комітетах. Або не заважайте іншим".

Медичну реформу депутати розглядатимуть до ранку четверга. Потім спікер пообіцяв – і недоторканність голосувати, і виборче законодавство вносити в сесійний зал: "І ніхто не має права ані атакувати Верховну Раду, ні навіть такі плани виношувати. Це є антиукраїнські заходи і антиукраїнські сценарії".

Анна Мірошниченко, Ольга Петрів, Олексій Тищенко, Юрій Усік, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
/

Попередній матеріал
Осінній призов на Рівненщині: близько 100 юнаків урочисто провели на службу
Наступний матеріал
Під Радою лишився оргкомітет мітингувальників: що відбувається в урядовому кварталі
Loading...

Парубій розповів, скільки вдалося заощадити на штрафах "прогульників" ВР

Рада закрилася: на засіданні нардепи не підтримали жодну з поправок

Нардеп прокоментував чутки про штурм Верховної Ради

Президент вніс до Верховної Ради законопроект про скасування депутатської недоторканності

Дим, блокада трибуни, гучні розібрки: як минула "звичайна п'ятниця" у Раді

"Депутатів намагалися ламати через коліно": Заліщук про законопроекти щодо реінтеграції ОРДЛО