5 канал

"Історичне рішення": Верховна Рада проголосувала за медичну реформу – відео

Верховна Рада проголосувала за медичну реформу

Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327). Це рішення підтримали 240 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер, 19 жовтня 2017 року.

Читайте також: Тільки "Опоблок" не підтримав: як Рада ухвалювала закон про медреформу

Під час голосування в сесійній залі були присутні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, в.о. голови МОЗ Уляна Супрун. Вони активно жестикулювали, закликаючи парламентарів підтримати своїми голосами прийняття законопроекту в цілому. А голова ВР Андрій Парубій перед голосування заговорив про історичне рішення. Як відбувалося голосування за медреформу, дивіться у відео:

Після успішного голосування Гройсман подякував парламентаріїв, які підтримали законопроект у другому читанні і в цілому.

Прем'єр сказав: "У багатьох людей є бажання щось змінювати. А у деяких одиниць є бажання щось критикувати. Наше завдання – зробити медицину, щоб вона була якісною по відношенню до українських громадян. Ми могли нічого не зробити і терпіти оте зубожіння, яке є в українських лікарнях. А сьогодні вашою відповідальністю, вашими спільними зусиллями ми починаємо важку працю зміни медицини в інтересах українських громадян і в інтересах українських лікарів. Слава Україні і дякую вам".

Програма державних гарантій, передбачена законопроектом, буде визначати перелік і обсяг медичних послуг і лікарських засобів, оплату яких буде гарантувати держава за рахунок коштів Державного бюджету.

Як передбачено медреформою, програму буде розробляти Міністерство охорони здоров'я за погодженням з Міністерством фінансів. А стверджувати її буде Верховна Рада в складі закону про Державний бюджет на відповідний рік. Згідно з прийнятим законопроектом, не менше 5% ВВП в Держбюджеті потрібно буде виділяти на реалізацію програм медичних гарантій. Витрати на програму будуть захищеними статтями видатків бюджету.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Смертельна ДТП в Харкові: З'явилося перше відео моменту зіткнення
Наступний матеріал
Медики про стан постраждалих у харківському ДТП: дві сестри в комі
Loading...

Сисоєнко розповіла, за яких умов закликатиме парламент не голосувати за медичну реформу

Засідання Верховної Ради, на якому розглядають медичну реформу – трансляція завершена

Пленарне засідання ВР, на якому мають розглянути пенсійну, медичну та судову реформи – відео

Акція під Радою: Як минула ніч у середмісті Києва

Засідання Верховної Ради – трансляція завершена

Чи готові депутати голосувати за скасування недоторканності – великий сюжет з Верховної Ради