ЄСПЛ
ЄСПЛ Фото DW

Судова "реформа" Зеленського, або Чому ПАРЄ забракувала українських кандидатів на посаду судді ЄСПЛ

  Читайте по-русски
  Хоча слуг Феміди обирають на 9 років – Україна не може змінити свого представника від 2010-го

  Парламентська асамблея Ради Європи остаточно відхилила список кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України. Про це напередодні повідомив член української делегації у ПАРЄ Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

  Як він пояснив, причиною такої кадрової ганьби стало висунення депутата від "Слуги народу" Олександра Мережка, який не має відповідної репутації для судді ЄСПЛ. Це заздалегідь прирекло український список кандидатів на провал.

  На посаду судді від Україні претендувало 18 осіб. У травні-місяці Офіс президента повідомив про вибір трьох кандидатів: Миколи Гнатовського, Олександра Мережка і Гаяне Нуріджанян.

  Комітет ПАРЄ провів співбесіди із ними 16 вересня, а 22 вересня рекомендував Асамблеї відхилити кандидатів від України через їх невідповідність необхідним критеріям і звернутися із проханням про підготовку нового списку. Тож українській владі доведеться провести новий конкурс.

  У ЄСПЛ постійно працюють 47 суддів – по одному представнику від кожної країни-члена Ради Європи. Кожного призначають на 9 років. Із 2010 року суддею від України була Ганна Юдківська. У 2019 році вона мала би залишити цю посаду, але допоки Київ не зможе сформувати нормальний список нових кандидатів – їй доводиться виконувати обов'язки судді.

  Нагадаємо, посли G7 вкотре розкритикували "судову реформу" Володимира Зеленського. Представники "Великої сімки" 23 вересня оприлюднили заяву, що продовжують спостерігати за процесом судової реформи в Україні "із занепокоєнням та розчаруванням" – через графік роботи конкурсу Ради суддів.

  "Посли G7 продовжують спостерігати за процесом судової реформи в Україні із занепокоєнням. Вони із розчаруванням звертають увагу на графік конкурсу Ради суддів для добору кандидатів до Етичної ради ВРП після того, як міжнародні партнери висунули своїх кандидатів. Запропонований графік не відображає важливості та невідкладності цієї реформи. Посли продовжують закликати Раду суддів та всіх українських партнерів забезпечити швидке висування експертів до Етичної Ради ВРП", – мовилося у заяві.

  Дипломати також висловили стурбованість реформою Конституційного Суду, яка повинна забезпечити прозорий, конкурентний відбір нових суддів КСУ і гарантувати тимчасове збільшення вимог до голосування, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.

  "Усебічна судова реформа залишається найважливішим пріоритетом для G7 як така, що має вирішальне значення для успіху всіх реформ в Україні та виконання вимог народу України. Проведення цих реформ покращить інвестиційний клімат і здатність виконувати міжнародні зобов'язання", – наголосили міжнародні партнери.

  Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, коментуючи ухвалення так званого "закону про олігархів" президента Зеленського, наголосила, що Україні взагалі то потрібна "повна прозорість, рішучі антимонопольні заходи, реальна конкуренція в енергетичному секторі, сильне суспільне мовлення та, звичайно, судова реформа".

  Попередній матеріал
  "За гроші від продажу газу Москва фінансує війни": Україна в ПАРЄ нагадала, що Путін – вбивця, а блакитне паливо – це зброя
  Наступний матеріал
  Стало відомо, коли депутати планують розглянути кадрові ротації в уряді
  Loading...

  "Вибіркове правосуддя, подібне до методів російських окупантів" – Чийгоз про справу проти генерала Павловського і Шандри

  Справа "Кузні на Рибальському": адвокати Шандри подали скаргу до ЄСПЛ через політичні переслідування й тортури

  Україна залишила трійку лідерів країн, з якими найчастіше судяться в ЄСПЛ

  Судилище у справі "Кузні на Рибальському": адвокати звернуться в ЄСПЛ

  ЄСПЛ зареєстрував позов Росії проти України – і одразу відмовив у кількох вимогах

  Скандальний позов РФ до ЄСПЛ – у Мін'юсті вказали на кілька хиб агресора