Валерій Шандра
Валерій Шандра 5 канал

Справа "Кузні на Рибальському": адвокати Шандри подали скаргу до ЄСПЛ через політичні переслідування й тортури

  Читайте по-русски
  До справи долучився європейський фахівець із прав людини Грегорі Туан діт Дюдон, який раніше працював старшим юристом ЄСПЛ

  Адвокати голови правління заводу "Кузня на Рибальському" Валерія Шандри подали скаргу в ЄСПЛ через політичні переслідування, порушення прав підзахисного та тортури. Про це повідомив адвокат Костянтин Рибачковський, пише "Прямий".

  "Дії органу розслідування щодо мого клієнта зараз нагадують дії слідчих у період великого терору СРСР 1937-1938 років. Саме тоді чинили і застосовували до ув'язнених як фізичний, так і психологічний тиск", – наголосив Рибачковський.

  Він пояснив, що Шандру будили серед ночі, заковували в кайданки і годинами возили у конвойній машині:

  "Людину 1969 року народження, з хронічними захворюваннями, яка вже більше двох місяців знаходиться під вартою, цілий день возили в конвойній машині, цілий день тримали в маленькій кімнаті для конвоювання в Печерському суді невідомо для чого. Ніяких засідань і дій із ним не проводилось. Він був позбавлений права на їжу – на обід. Він був позбавлений права на нормальну рухливу діяльність, нормальну життєдіяльність. І нього не було прогулянок. І тільки ввечері його конвоювали назад".

  Адвокат зазначив, що за майже 2,5 місяці знаходження під вартою у Валерія Шандри загострилися хронічні хвороби, крім того, минулого року Валерій Шандра переніс оперативне втручання, про що повідомлялося в суді, каже адвокат.

  "Він неодноразово звертався до лікаря в слідчому ізоляторі, належної медичної допомоги він не отримує", – говорить Рибачковський.

  Він пояснює: "Під катуванням розуміється умисне заподіяння сильного фізичного або фізичного і морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать її волі. Таким чином ми як захисники Валерія Шандри можемо кваліфікувати ці дії саме як катування".

  До справи долучився європейський фахівець з прав людини Грегорі Туан діт Дюдон, який раніше працював старшим юристом ЄСПЛ, пише видання.

  "Сьогодні ми подали скаргу до ЄСПЛ з приводу того, що діється з нашим клієнтом. Сподіваємось на пріоритетний розгляд цієї справи", – сказав Рибачковський. І зауважив, що скарга спирається на низку норм Європейської конвенції з прав людини.

  "Зокрема, незаконність і надмірність запобіжного заходу у вигляді перебування під вартою, порушення принципу презумпції невинуватості. Мені як експерту у цій царині цілком ясно, що це упереджена ухвала, цю ухвалу скеровували внутрішні мотиви", – зазначив захисник Шандри.

  "Вся справа стоїть на дуже хитких підставах. Я переконаний, що реакція судової системи в Україні спричинена панікою. Ми маємо ще одного звинуваченого, і його також утримують під вартою всупереч правилам змагального процесу. Немає своєчасної судової ухвали щодо законності перебування під вартою зокрема пана Павловського", – наголосив Грегорі Туан діт Дюдон.

  "Ми сподіваємося на швидку реакцію ЄСПЛ, буде дуже швидкий категоричний запит щодо обґрунтованості законності такого перебування під вартою. Мені здається, що позиція такого українського судочинства дуже хитка, як і вся конструкція політично вмотивованої справи. Така вона ламка, що купи не тримається. І я сподіваюся, крім реакції ЄСПЛ, на здорову справедливу реакцію від судової системи України", – резюмував адвокат зі Страсбурга.

  "Ми переконані, що ця справа є виключно політичною. Вона спрямована на створення у суспільства ілюзії того, щоб виправдати розмови, які були два роки тому про те, що адміністрація Порошенка наживається на військових замовленнях. Доказів риториці, з якою Володимир Зеленський ходив на вибори президента 2019 року, за 2,5 роки не знайшлося, тому виникла ця кримінальна справа", – пояснив адвокат Ілля Новіков.

  "Коли людей два місяці тримають без жодного допиту, неможливо пояснити ніякими випадковими накладками в роботі судової системи, коли апеляція на арешт не розглядається впритул до закінчення строку, на який цей арешт застосовний, і ніяк інакше пояснити всю цю ситуацію, крім як тиск на арештованих із метою отримати від них неправдиві свідчення, я не можу", – говорить Новіков.

  "Людей фактично використовують як заручників. Сьогодні була подана скарга від імені Валерія Шандри в Європейський Суд з прав людини. Не часто буває так, що вже на такій ранній стадії процесу, коли справа ще далеко від завершення розслідування, коли вона ще не надійшла до суду, у захисту є чіткі дані для того, щоб поставити питання про політичний характер переслідування. У цьому випадку минуло два місяці з моменту, коли були обшуки і були затримання, арешти цих чотирьох людей, у нас такі підстави є", – резюмує Ілля Новіков.

  Як повідомляв 5.ua, 31 серпня суд у справі "Кузні" продовжив арешт бойовому генералу та ексзаступнику міністра оборони Ігорю Павловському, а також голові правління заводу Валерію Шандрі до 28 вересня.

  Як відомо, колишньому заступнику міністра оборони Ігорю Павловському, двом ексначальникам департаменту відомства, а також керівнику заводу "Кузня на Рибальському" Валерію Шандрі закидають постачання до армії у 2016-2018 роках техніки низької якості. Мовиться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які, як вважають слідчі ДБР, не відповідали вимогам і не можуть використовуватися у Збройних силах.

  Також повідомлялося, що трудовий колектив заводу "Кузня на Рибальському" неодноразово заявляв про те, що тиск силових органів спрямований на знищення унікального підприємства.

  Попередній матеріал
  Бойовики "Аль-Каїди" почали повертатися до Афганістану – спецслужби США
  Наступний матеріал
  У Києві стартував 5-й український жіночий конгрес
  Loading...