Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини Shutterstock

ЄСПЛ зареєстрував позов Росії проти України – і одразу відмовив у кількох вимогах

  Читайте по-русски
  Кремль звинувачує Україну в загибелі людей на Майдані, блокуванні водопостачання в окупований Крим та збитті рейсу МН17

  Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду перший в історії позов Росії проти України – але одразу ж відмовив у застосуванні забезпечувальних заходів відповідно до Правила 39 Регламенту.

  Про це стало відомо з повідомлення на Twitter-сторінці суду. Також інформацію підтвердив у Facebook заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

  Позов було зареєстровано під номером 36958/21. Росія подала його на підставі статті про міждержавні відносини Європейської конвенції про права людини.

  Кремль звинувачує Україну в загибелі людей на Майдані, а також покладає відповідальність за нестачу води в окупованому Криму та збиття рейсу МН17 над Донбасом.

  Москва, зокрема, заявляє про нібито порушення ст. 2 (право на життя), ст. 3 (нелюдське поводження або таке, що принижує гідність), ст. 5 (право на свободу і безпеку), ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), ст. 10 (свобода думки), ст. 13 (право на ефективний засіб правового захисту), ст. 14 (дискримінація), ст. 18 (обмеження використання прав) і низки інших.

  Посилаючись на Правило 39, Росія просила ЄСПЛ зобов'язати Україну негайно припинити блокування Північно-Кримського каналу, яким прісна вода потрапляла на півострів, а також скасувати заборону на роботу російськомовних каналів, інтернет-ресурсів та видань і дозволити використання російської у школах.

  Нагадаємо, що саме країна-агресор масово порушує права людей на окупованих територіях України. Крім того, саме Росія як країна-окупант, відповідно до міжнародного законодавства, несе відповідальність за наслідки своєї агресії та забезпечення якості життя на тимчасово підконтрольних територіях.

  У суді наголосили, що Правило 39 застосовується у виняткових випадках – і це не той випадок. Також показовим, за словами Івана Ліщини, є те, що скаргу РФ подала російською ж мовою – хоча за регламентом усі документи до ЄСПЛ подаються англійською або французькою мовами.

  Нагадаємо, 22 липня стало відомо, що РФ подала проти України позов до ЄСПЛ – звинуватила в катастрофі лайнера MH17 та водній блокаді Криму. Невдоволення країни-агресорки викликала також заборона російських телеканалів в українському медіапросторі. При цьому, сама РФ нещодавно відмовилася виконувати вимогу Європейського суду з прав людини щодо легалізації одностатевих шлюбів.

  Попередній матеріал
  Масштабні повені у Європі: німецька залізниця зазнала мільярдних збитків
  Наступний матеріал
  Мільйонний хабар для заступника голови Харківської облради: Венедіктова підписала підозру
  Loading...