ЄСПЛ
ЄСПЛ http://kanobu.ru/

Скандальний позов РФ до ЄСПЛ – у Мін'юсті вказали на кілька хиб агресора

  Читайте по-русски
  Росія вдалася до фальстарту в оприлюдненні інформації щодо нової заяви. ЄСПЛ досі мовчить

  Абсурд без юридичних перспектив. Так на Банковій відреагували на позов Російської Федерації до Європейського суду з прав людини. Водночас і міністр юстиції, і міністр закордонних справ переконані, що Кремль у позові неминуче програє, а до суду країна-агресорка подалася лише задля посилення пропаганди. Про це повідомляє "5 канал".

  А от заступник міністра юстиції – уповноважений з питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Іван Ліщина, не лише прокоментував цей позов, а і вказав на хиби російської сторони.

  Зокрема, заступник голови Мін'юсту зауважив: існують певні формальні вимоги для подання позову до ЄСПЛ, зокрема щодо 6-місячного строку подання заяви. Тоді як позов РФ стосується авіакатастрофи МН17, подій на Майдані та в Будинку Профспілок в Одесі, що датуються 2014 роком.

  "Ні, я знаю, що є питання, чи ця вимога застосовується до міждержавних заяв, але сама РФ у справах, поданих Україною, багаторазово наполягала на її застосуванні", – уточнив заступник міністра юстиції.

  Також Ліщина попросив надати російським колегам переклад правила 39, яке твердить про застосування його лише в разі безпосередньої небезпеки чи непоправної шкоди. Це російській стороні буде дуже важко довести, враховуючи перелік аспектів, на які жаліється країна-агресорка. 

  Український дипломат питається, "чому такої "безпосередньої небезпеки" (у Росії, – ред.) не було рік чи два роки тому?". 

  Цікавим стало і те, що на сайті Європейського суду з прав людини станом на вечір 22 липня немає жодної інформації про нову міждержавну заяву, а от генпрокуратура Росії вже звітує про її подання. Іван Ліщина називає це "фальстартом в оприлюдненні інформації щодо нової заяви".

  Загалом же скаргу РФ Ліщина назвав "блискучою перемогою російської юридичної думки над здоровим глуздом".

  "Цікаво, що на сайті Мін'юсту РФ щодо цієї блискучої перемоги російської юридичної думки над здоровим глуздом нічого немає... Невеличкий лайфхак колегам із Генпрокуратури РФ щодо участі в процесі в ЄСПЛ: є така гарна традиція –заявникам пояснювати ЄСПЛ, які саме права, передбачені Європейською конвенцією з прав людини, порушені тими обставинами, на які вони посилаються", – зауважив Ліщина в себе на Facebook.

  Раніше ж цей позов прокоментував і сам міністр юстиції України Денис Малюська. 

  "Судячи з прес-релізу генпрокуратури країни-агресора та їхнього ж МЗС, Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали всі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з‘явиться додатковий медіа-майданчик для промивання мізків та медіа-привід, але з юридичної точки зору – їх очікує неминуча поразка", – наголосив урядовець у власному дописі на Facebook.

  Нагадаємо, 22 липня стало відомо, що РФ подала проти України позов до ЄСПЛ – звинуватила в катастрофі лайнера MH17 та водній блокаді Криму. Невдоволення країни-агресорки викликала також заборона російських телеканалів в українському медіапросторі. При цьому, сама РФ нещодавно відмовилася виконувати вимогу Європейського суду з прав людини щодо легалізації одностатевих шлюбів.

  Попередній матеріал
  У викраденні судді Чауса були задіяні співробітники українських спецслужб – генпрокурор Молдови
  Наступний матеріал
  За день до Олімпіади в Токіо зафіксована рекордна кількість хворих коронавірусом
  Loading...