Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини dt.ua

"Їх очікує неминуча поразка": як в уряді та на Банковій реагують на позов РФ до ЄСПЛ проти України

Читайте по-русски
У заяві до суду виклали всі міфи російської пропаганди

Абсурдом назвали на Банковій заяву РФ про подання позову до Європейського суду з прав людини проти України та обвинувачення в катастрофі лайнера МН17 і водній блокаді Криму. Радник керівника Офісу президента вважає, що позов не має жодних юридичних перспектив, адже Москва сама не виконує рішення ЄСПЛ. Тож, на Кремль чекає судова поразка – це вже додає міністр юстиції Денис Малюська.

"Росія сплутала Європейський суд з прав людини з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали всі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з‘явиться додатковий медіамайданчик для промивання мізків. Але з юридичної точки зору – їх очікує неминуча поразка", – зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Радник керівника Офісу президента наголосив: "Росія як держава, що контролює окуповані території України, несе повну відповідальність за ситуацію на цих територіях. За всі порушення прав людини, злочини та розграбування економічного потенціалу цих територій. Їй доведеться нести відповідальність".

Нагадаємо, Російська Федерація, яка нещодавно відмовилася виконувати вимогу Європейського суду з прав людини щодо легалізації одностатевих шлюбів, вимагає від ЄСПЛ зобов'язати Україну дати воду в Крим і дозволити російські телеканали.

Як повідомляв 5.UA, 19 червня 2021 року суд Нідерландів оприлюднив нові аргументи причетності Росії до збиття літака MH17. Уряд Нідерландів подав позов проти Росії до ЄСПЛ через авіакатастрофу лайнера рейсу МH17 над Донбасом 2014 року. Крім того, Україна також подала позов проти Росії до Європейського суду з прав людини, звинувативши її в політичних вбивствах опозиціонерів.

Попередній матеріал
Черговий мовний скандал: у Києві не взяли на роботу українця за відмову розмовляти російською
Наступний матеріал
Угода США та Німеччини щодо "Північного потоку-2": які причини та наслідки – сюжет
Loading...

РФ подала проти України позов до ЄСПЛ – звинуватила в катастрофі лайнера MH17 та водній блокаді Криму

Справа Майдану: у ЄСПЛ заявили, що в Україні на сьогодні відсутні ефективні механізми розслідування

ЄСПЛ підтвердив, що влада порушувала права людей під час Євромайдану

ЄСПЛ виніс перше рішення у справі "Україна проти Росії" щодо Криму – що відомо про історичне рішення

У Мін'юсті спрогнозували, коли ЄСПЛ винесе рішення у справі "Україна проти Росії"

ЄСПЛ визнав, що Росія встановила контроль над Кримом ще до "референдуму"