суд, судове засідання
суд, судове засідання 5 канал

"Суд у смартфоні": Верховна Рада остаточно схвалила закон – що він передбачає

  Читайте по-русски
  Матеріали досудового розслідування, зокрема, передаватимуться в електронній формі. Однак за рішенням слідчого, дізнавача, прокуратури, слідчого судді або суду їх можуть передавати і в паперовій формі

  Верховна Рада прийняла в другому читанні за основу законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5246, відомий як "суд у смартфоні". Він впроваджує інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування. "За" проголосували 276 парламентаріїв. Про це повідомляє "РБК-Україна".

  До другого читання документа надійшло 34 поправки від нардепів, однак профільний комітет вирішив все ж їх відхилити. Таким чином проєкт залишився в редакції першого читання.

  Що пропонує закон:

  • Створюється інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування. Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів та інформації у кримінальних процесах.
  • Системою досудового розслідування зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.
  • Матеріали досудового розслідування, які знаходяться в цій системі, передаватимуться в електронній формі. Однак за рішенням слідчого, дізнавача, прокуратури, слідчого судді або суду їх можуть передавати і в паперовій формі.
  • Підписані та узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі і їх копії в електронній та паперовій формі будуть визнаватися оригіналами.
  • "Несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування тягне за собою відповідальність, передбачену законом", – зазначено в документі.
  • Закон у разі підписання набере чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування. Однак у дію його введуть після закінчення шести місяців із дня його опублікування.

  Як повідомляв 5.UA, 14 травня 2021 року в Україні набув чинності закон про заочне засудження – його основні положення

  Попередній матеріал
  Порошенко лідирує серед благодійників у парламенті – "Опора"
  Наступний матеріал
  Саме на фестивалі "Молодість" режисер Іван Миколайчук отримав свою першу нагороду – артдиректор кіноподії
  Loading...

  Стало відомо, що стан білоруського політв'язня Латипова стабільний

  Убивство Кирила Тлявова: у суді Переяслава розпочалося засідання

  Громадянина Чехії, який воював на боці окупантів в ОРДЛО, засудили до 20 років

  Справа Стерненка – як пройшло засідання та як змінився вирок активіста

  Білоруська криза, протести на Банковій і "справедливість" у судах – ток-шоу "5 копійок"

  Справа активіста Стерненка: суд частково задовольнив скаргу