.
. robymo.com.ua

Саме на фестивалі "Молодість" режисер Іван Миколайчук отримав свою першу нагороду – артдиректор кіноподії

Читайте по-русски
У перші роки існування кінофестивалю дебютували багато режисерів, які стали класиками

Щороку червона доріжка кінофестивалю "Молодість" зустрічає кількасот гостей із десятків країн – в почалося все 1970 р. в Києві з невеликого студентського кінофестивалю, дводенного огляду короткометражок, розповідають автори проєкту "Робимо українське" компанії "Метінвест". Мабуть, творці фестивалю колись і гадки не мали, що він за пів століття цей локальний задум перетвориться на потужну міжнародну кіноподію.

"50 років – це третина історії світового кіно, бо кіно існує 130-140 років, менше за 150. Крім цього "Молодість" – це ще й історія країни. Зміни, які пов'язані з незалежністю, безумовно вплинули на розвиток фестивалю. Одна справа – фестиваль був якоюсь частиною подій у Радянському Союзі, інша – це головна кінематографічна подія незалежної України", – наголосив художній керівник фестивалю Андрій Халпахчі в інтерв'ю "Йод.Медіа".

Цікавий факт: саме на фестивалі "Молодість" свою першу нагороду отримав культовий український актор і режисер Іван Миколайчук, розповідає Халпахчі. І додає, що під час ювілейного 50-го фестивалю буде показано одну із його геніальних стрічок.

"Вавилон XX" в 1979 році переміг на кінофестивалі "Молодість". І це була перша нагорода Івана Миколайчука. Цього року, до всього, виповнюється 70 років з дня народження режисера, і це гарний привід передивитися його фільм", – сказав Халпахчі в інтерв'ю журналу Vogue.

Як згадує директор фестивалю, у перші роки існування кіноподії дебютували багато режисерів, які стали класиками. До того ж саме відроджувалося казахське, киргизьке кіно, а також кіномистецтво балтійських країн.

За час існування фестивалю "Молодість" його гостями стали світові знаменитості: Єжи Гофман, Софі Марсо, Катрін Деньов, Роман Поланскі, Жан-Клод Ван Дамм, Софі Лорен.

Подивитися повністю випуск "Робимо українське", присвячений київському міжнародному кінофестивалю "Молодість", можна на вебсайті проєкту.

Попередній матеріал
"Суд у смартфоні": Верховна Рада остаточно схвалила закон – що він передбачає
Наступний матеріал
Поліцейському, який побив знімальну групу "5 каналу" під час Революції Гідності, оголосили підозру
Теги:
Loading...