Суд постановив повернути Савченко майно, вилучене під час обшуків

Слідчі натомість вважають вилучене речовими доказами у справі про підготовку теракту та повалення конституційного ладу

Майно родини Надії Савченко, яке вилучили слідчі під час обшуків, мають їй повернути. Таке рішення ухвалив Шевченківський райсуд Києва у понеділок, 23 квітня, передає "5 канал".

Йдеться, зокрема, про ноутбуки, які належали благодійному фонду нардепа та приватним особам, а також документи, печатки та інші речі. Вдома в народного депутата правоохоронці також забрали два електронні накопичувачі, які належали сестрі - Вірі Савченко. Вилучене слідчі вважають речовими доказами у справі про підготовку теракту та повалення конституційного ладу. Тому просили долучити їх до матеріалів справи.

Судді ж вирішили інакше. Поки ухвала не набула чинності, впродовж п'яти днів слідчі можуть подати апеляцію. Коментувати рішення суду слідчі відмовилися.

"Одразу для всіх скажу, що я коментувати нічого не буду. Рішення повністю зачитав суддя, всі його чули", – заявив слідчий СБУ Микола Побережняк.

"Нам ще нічого не вдалося повернути. Є ще термін, протягом якого слідчий має право подати апеляційну скаргу. Ми будемо клопотати, щоб нам швидше повернули наші речі, бо вони стосунку до цієї справи не мають, тому побачимо, чи піде нам слідство і прокуратура назустріч", – зазначив адвокат Надії Савченко Дмитро Бугай.

Нагадаємо, 18 квітня суд не дозволив примусово брати біоматеріал у Савченко.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Надії Савченко, її затримання та арешт. За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва.

Попередній матеріал
Навряд чи Сарґсян сам вирішив піти у відставку – журналіст
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Арсеній Фінберг про розумне цифрове місто та "шанхайську рекламу" Києва