Із чого стартував новий політичний сезон Ради та що на порядку денному – сюжет

Верховна Рада 5 канал
Під вибори депутати змінили навіть календарний план сесії. Аби парламентська робота не заважала

Розпочався не лише навчальний рік для школярів. Депутати теж повернулися на робочі місця. Під куполом стартував новий політичний сезон.

Спікер уже окреслив так би мовити дорожню карту для депутатів і назвав три виклики для парламенту:

  • глобальна економічна криза,
  • хвиля коронавірусу
  • і, звісно, місцеві вибори.

Однозначно, щось із цих трьох позицій візьме гору. Імовірно, це будуть саме вибори, адже обранцям треба буде і на роботу ходити, і на округах працювати.

У такому випадку ми ж з вами дізнаємося, що депутати, не соромлячись, перетворюють парламентську трибуну на майданчик для агітації. Так, вочевидь, буде і зараз, в умовах епідемії і дірки у бюджеті на 300 мільярдів. Але оцінюючи перший тиждень роботи парламенту і дещо кволий старт політичного сезону, бачимо що влада вирішила "пересидіти бурю", щоб не показати своє справжнє обличчя виборцеві і безпорадність у вирішенні питань. Детальніше – Ірина Сисак.

Почали без президента. Із трибуни гостей та народних депутатів вітав спікер.

У Раді не з'явився, але напутнє слово для "своїх" виголосив днем раніше, на з'їзді. Слуг народу похвалив, і заспокоїв – парламент розпускати не збирається. Поки. І мікроби у фракції не завада.

"Деякі люди забули, як вони сюди потрапили і для чого. Це теж є. Вони мікроби, вони бактерії в вашому здоровому організмі, але, на щастя, їх дуже мало, і вони слабкі", – сказав Зеленський.

А нарде від "Голосу" Ярослав Железняк говорить: "Те, що пан президент в останній момент відмовився від походу у верховну раду, того що знав що буде виступ Гео Лероса".

Бунтівник у "Слузі" – Гео Лерос. Із парламентської трибуни президенту згадав Зеленському все: "Ви своїми мікробами та бактеріями брехні заразили цілу країну, згаявши шанс великої держави, обмінявши його на конверти від олігарха. Ви здали країну в оренду цим олігархам, чим самі собі підписали вирок".

Критика слуг зачепила. З фракції бунтівника вигнали.

Скандал застав президента у роз'їздах. Глава держави чи то з робочими візитами, чи з агітацією – у регіонах. В області подалися і нардепи. Бо на носі місцеві вибори. Тому деякі в партійних штабах часу проводить більше аніж у сесійній залі. Навіть скандальні законопроєкти відклали. Щоби виборців не відлякати.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський5 канал / Час. Підсумки тижня

Такий передвиборчий спокій подобається не всім. Опозиція влаштовує демарші... та гучні заяви.

Дмитро Лубінець, народний депутат від групи "За майбутнє", говорить: "Можемо чекати політичні заяви, стукання по трибуні, це направлено на виборців, але на жаль якихось серйозних кроків ми не побачимо".

Найсерйозніший крок цієї парламентської осені – новий бюджет. Уряд пише, депутати своє пропонують. Але всі разом ще не розібралися із цьогорічним кошторисом – як закрити дірку на 300 мільярдів.

А от за новий документ на 2021-й ще й не бралися, кажуть опозиційні депутати. А під купол документ має потрапити до 15-го вересня.

В президентській команді знову розкол. Через бюджет. Депутати роботою уряду не задоволені і погрожують відправити у відставку міністрів фінансів та економіки.

Данило Гетманцев, народний депутат від "Слуги народу", каже: "У нас дуже багато запитань до міністра економіки, який стратегію розвитку економіки не надав. Про мінфін, то це проблеми з митницею, це виконання дохідної частини бюджету, які у нас є. І ми не бачимо припинення корупційних схем".

А Давид Арахамія, глова фракції "Слуг", каже: "Якщо будуть якісь ігрища, да, тіпа ми своїх не задємо, то підуть всі разом".

А відставити можуть, бо річного імунітету кабінет міністрів немає більше пів року працює без затвердженої програми дій уряду. Але чи наважаться на відставку "слуги" за місяць до
виборів?

Міністри у Верховній Раді
Міністри у Верховній Раді5 канал

Під вибори депутати змінили навіть календарний план сесії. Аби парламентська робота не заважала. Заклопотані передвиборною кампанією нардепи, два тижні до та ще один після виборів – працюватимуть у регіонах. Бо партійні рейтинги понад усе.

Ірина Сисак, Юрій Усік та Олексій Тищенко, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Яка реальна ситуація в школах під час карантину: на що скаржаться батьки і хто відповідатиме – відео
Наступний матеріал
"Політичне дикунство": як політики почали підкуповувати виборців до місцевих виборів-2020
Loading...