Дональд Туск
Дональд Туск Скріншот відео

"Спроби залякати опозицію в Україні – це привід для занепокоєння в ЄС": Туск про касетний скандал у ДБР

Читайте по-русски
Політик, який усі ці 5 років був адвокатом України у Євросоюзі, додав, що стежить за подіями у Києві

Спроби залякати опозицію в Україні будуть приводом для занепокоєння в Євросоюзі, заявив президент Європейської Ради Дональд Туск під час пресконференції в Загребі, повідомляє "5 канал".

Так Туск прокоментував касетний скандал, у якому нібито керівник Офісу президента інструктує директора ДБР, як вести справу п'ятого президента Петра Порошенка.

"Я сподіваюся, що Україна залишиться тією країною, де правоохоронні та судові органи поважають верховенство права і де немає місця політично вмотивованим переслідуванням", – зазначив Туск.

Він також додав, що "чув про цей потенційний скандал": "Хоч я і не маю інформації про окремі деталі чи загальний контекст, але моє перше враження, що це дійсно небезпечно".

Дональд Туск, партія якого в Польщі є опозиційною, заявив, що особисто знає, що таке політичні переслідування.

"Повірте мені, я знаю, про що кажу, бо у мене є свій власний досвід з цього приводу... Завжди, коли влада чи люди у владі використовують систему правосуддя проти політичних опонентів, це у будь-якому випадку чи у середньо-, чи у довгостроковій перспективі стане трагедією не лише для жертв переслідувань, але і для всієї країни", – наголосив Дональд Туск.

Політик, який усі ці 5 років був адвокатом України у Євросоюзі, додав, що стежить за подіями у Києві: "Ви знаєте, скільки емоцій і думок ми інвестували в Україну. Я думаю, не треба пояснювати, як я особисто переживав за усе, що відбувається в Україні. Ми завжди дуже уважно спостерігаємо за подіями у Києві".

Раніше 5.ua повідомляв про те, що в мережу злили записи прослушки з кабінету директора ДБР Труби. У записах розмов обговорюють вказівки, кого допитувати, кого "підвісити", а кого "доганяти". Зокрема, йдеться про справи, які розслідує ДБР стосовно п'ятого президента Петра Порошенка.

Попередній матеріал
Вперше в Україні медики районної лікарні трансплантували нирку
Наступний матеріал
"Непохитно на боці українців": посольства США та Франції звернулися з нагоди Дня Гідності

В ЄС погодили відтермінування Brexit до 31 січня

Туск заявив, що на наступний саміт G7 краще запросити Україну, а не Росію

Джонсон закликає Євросоюз змінити умови Brexit – що саме не влаштовує

"Що для Путіна – катастрофа, для Європи – благословення": Туск публічно заперечив відому заяву Путіна про розпад СРСР

Росія повинна звільнити Сенцова та інших незаконно ув'язнених українців – Туск

5 канал - трансляція наживо