Дональд Туск
Дональд Туск 5 канал

Туск вважає агресію і провокації Кремля тестом на єдність Євросоюзу

  Читайте по-русски
  Він заявив, що був і залишається переконаним, що ставка у цій грі – не лише майбутнє незалежної України та безпека Центральної Європи
  Чинний президент Європейської Ради Дональд Туск назвав ситуацію навколо України та боротьбу з агресивною політикою Кремля "першим тестом" єдності та солідарності Європейського Союзу. Відповідну заяву він зробив у середу під час промови у Європейському Коледжі в Брюгге (Бельгія), повідомляє "Укрінформ".

  "Моя боротьба за єдність Євросоюзу розпочалася, практично, з першого дня (на посаді). Це було питання про агресивну політику Кремля. Я був і залишаюся переконаним, що ставка у цій грі – не лише майбутнє незалежної України та безпека Центральної Європи, включаючи й безпеку моєї країни. Але суверенітет Європи як політичної структури. І я не маю жодного сумніву, що стратегічною метою Путіна є не лише поновити контроль над територіями колишнього Радянського Союзу, але також систематично послаблювати ЄС шляхом провокування розділу між нами", – зауважив Туск.

  "Майже кожного тижня я публічно нагадував іншим, що Росія не є нашим стратегічним партнером, але нашою стратегічною проблемою. Мене навіть називали маніяком фокусування на цьому предметі. Але воно того було варте. Наприкінці ми зберегли нашу єдність, в тому числі у вимірі санкцій протягом усього мого терміну в офісі", – додав він.

  Нагадаємо, допомагати слабшим країнам, яких атакують сильніші, закликав світову спільноту президент Європейської ради Дональд Туск. Як приклад навів ситуацію з агресією Росії проти України.

   

  Попередній матеріал
  Україна отримала понад 4 млн євро компенсації від Росії за транзит неякісної нафти
  Наступний матеріал
  Війна на Донбасі "найстаріша" у світі – заява ООН
  Loading...

  "Закон має бути вище сили": Туск в ООН закликав світову спільноту допомагати слабшим країнам, яких атакують сильніші

  Зеленський і Туск обговорили саміт G7

  Туск заявив, що на наступний саміт G7 краще запросити Україну, а не Росію

  Джонсон закликає Євросоюз змінити умови Brexit – що саме не влаштовує

  "Що для Путіна – катастрофа, для Європи – благословення": Туск публічно заперечив відому заяву Путіна про розпад СРСР

  Росія повинна звільнити Сенцова та інших незаконно ув'язнених українців – Туск