У ситуації з першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки Сергієм Семочком, щодо якого відкриті провадження про державну зраду та незаконне збагачення, влада робить "абсолютно зрозумілі й об’єктивні речі".
Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка", секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник.
"У випадку з Семочком мене запитували, зокрема, і ваші журналісти, що робиться в цьому контексті. Робляться абсолютно зрозумілі й об'єктивні речі. Національне антикорупційне бюро порушило провадження щодо незаконного збагачення, це їхня монопольна повноважна стаття, а Служба безпеки України відкрила провадження по державній зраді в контексті паспортів його родини, відвідин окупованої території", – сказав Вінник.
Водночас він висловив жаль, що реакція влади була не одразу.
"До речі, немає жодних підстав не довіряти журналістському розслідуванню, принаймні в контексті необхідності перевірки тих фактів, які викладені в цьому журналістському розслідуванні. Я не претендую, напевно, ніхто не претендує, що журналісти – це істина в останній інстанції, але реакція, можливо, дещо запізнилася, але вона є", – заявив Вінник.
Також секретар комітету пояснив, чи є підстави відсторонити Семочка.
"Є два варіанти відсторонення. Перший варіант – у порядку кримінального провадження, відповідною постановою слідчого, але це за умови оголошення підозри. Поки що, я так розумію, Семочко навіть не був допитаний як свідок. А другий варіант: він може бути відсторонений як людина, на яку поширюється дія закону про державну службу (стаття 73, здається): якщо оголошується дисциплінарне або службове розслідування, керівник має право відсторонити від виконання обов'язків", – зазначив народний депутат.
Він додав, що комітет нацбезпеки і оборони в цьому контексті позбавлений наглядових повноважень.
НАБУ відкрило провадження щодо Семочка 3 жовтня. Його підозрюють у незаконному збагаченні на підставі журналістського розслідування програми "Наші гроші".
16 жовтня СБУ заявила, що в межах розпочатого за заявою журналіста Дениса Бігуса кримінального провадження за статтею "державна зрада" перевіряє оприлюднену у ЗМІ інформацію щодо свого колишнього співробітника Семочка.
Журналісти стверджують, що родичі розвідника мають нерухомість на більш як 200 мільйонів гривень. Розслідувачі припускають, що посадовець отримав статки завдяки "дахуванню" фармацевтичних компаній. Крім того, за їхніми даними, дружина Семочка та ще сім членів його сім'ї отримали російські паспорти після анексії Криму.
Сам посадовець заявив, що не має стосунку до будинків під Києвом, вартість яких становить мільйони доларів, а його дружина є громадянкою лише України.
Семочко був призначений першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України президентським указом від 31 липня. До цього він очолював управління СБУ в Києві та Київській області. Раніше підозрюваний був керівником Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.