Спостерігачі
Спостерігачі 5 канал

Спостерігачі оприлюднили свої висновки щодо українських виборів – сюжет

Читайте по-русски
Спостерігачі Світового конгресу українців приділили увагу проблемам доступу на дільниці людям з інвалідністю

Парламентські вибори в Україні відповідають міжнародним стандартам. У понеділок організації, представники яких спостерігали за перебігом недільного голосування, оприлюднили свої висновки. Спостерігачі зафіксували лише незначні порушення. Деталі – в сюжеті наших журналістів.

Спостерігачі, які стежили за волевиявленням на українських дільницях, були одностайними у своїх висновках: зафіксовані порушення не вплинуть на результати. Комітет виборців України для спостереження за голосуванням по всій Україні відрядив 1800 спостерігачів. Серед порушень – незаконна агітація, підвезення виборців, проблеми в роботі дільниць. Однією з найбільших проблем називають ігнорування багатьма партіями та кандидатами "дня тиші".

"Ми проти скасування дня тиші. В Україні засилля політичної реклами. В Україні епідемія політичної реклами. Українські партії витрачають на рекламу в рази більше коштів, аніж партії в Польщі, Німеччині, Франції. Це як наркотик, від якого залежні політичні партії. Якщо ми зіб"ємо вплив реклами в 4-5 разів, тоді ми можемо повертатися до дискусії про агітацію в день тиші й навіть у день голосування", – зазначив голова комітету виборців Олексій Кошель.

Спостерігачі від Світового конгресу українців приділили увагу проблемам доступу на дільниці людям із інвалідністю. 24 липня місія обіцяє оприлюднити висновки довгострокових спостерігачів щодо медіамоніторингу. У понеділок надали попередній звіт за результатами дня виборів.

"На основі результатів спостереження Місії СКУ парламентські вибори 2019 в Україні відповідають міжнародним стандартам проведення демократичних виборів", – зазначив голова світового конгресу України Євген Чолій.

Водночас, у громадянській мережі "Опора" зафіксували факти перешкоджання роботі журналістів та спостерігачів на дільницях у Житомирській та Одеській областях. Нині разом із правоохоронцями проводять розслідування. Крім того, на деяких дільницях бюлетені видавали за пенсійним посвідченням або закордонним паспортом, що заборонено законом. До восьми сотень дрібних порушень нарахували протягом дня голосування.

"Чотирнадцять випадків стосувалися агітації в приміщенні для голосування, зокрема з боку виборців та кандидатів, а також розміщення агітаційних матеріалів на дільниці, що очевидно є неприйнятним. Виніс бюлетенів – цих фактів зафіксовано 5. Зокрема, на Сході 4, і один у Центральній Україні", – повідомила голова правління громадянської мережі "Опора".

Однак усі ці випадки не вплинули на загальний результат виборів, зазначають в "Опорі". Ба більше, у порівнянні з президентськими виборами, на позачергових парламентських менше випадків фотографування бюлетенів та розголошення таємниці голосування.

"Вибори відповідали демократичним стандартам і вимогам національного законодавства. Позитивним фактом є те, що на цих виборах жодна політична партія чи група не зловживала адміністративним ресурсом у власних виборчих інтересах централізовано в межах цілої країни", – зауважив аналітик "Опори" Олександр Клюжев.

За підрахунками громадянської мережі "Опора", явка на цих виборах становила понад 48% – це рекордно низькі цифри для України.

Мирослав Солонар, Петро Троць, "5 канал".

Попередній матеріал
"Перевищення радіації в 10 разів": у СБУ відзвітували про результати обшуків на "Арселор Міттал Кривий Рі
Наступний матеріал
Часу обмаль: немовля потребує трансплантації органа – необхідна допомога
Loading...
Вибори в Україні: скільки іноземних ЗМІ та організацій слідкують за процесом

Вибори в Україні: скільки іноземних ЗМІ та організацій слідкують за процесом

У ДПСУ розповіли, як пропускатимуть міжнародних спостерігачів на вибори

У ДПСУ розповіли, як пропускатимуть міжнародних спостерігачів на вибори

Парламентські вибори: ЦВК відмовила в реєстрації 17 російським спостерігачам

Парламентські вибори: ЦВК відмовила в реєстрації 17 російським спостерігачам

ЦВК опрацювала 100% протоколів – яка політсила скільки набрала

ЦВК опрацювала 100% протоколів – яка політсила скільки набрала

Канадські спостерігачі відмітили активність українських виборців і чесність голосування

Канадські спостерігачі відмітили активність українських виборців і чесність голосування

Разумков натякнув, що ''Слузі народу'' для коаліції більше ніхто не потрібен

Разумков натякнув, що ''Слузі народу'' для коаліції більше ніхто не потрібен