socportal.info

Сотник розповіла, чому так важко проходять правки "судового закону" в парламенті

За словами народного депутата, у процесуальних кодексах є чотири категорії проблем

Важливо продовжити розгляд поправок до закону №6232, який входить до пакету судової реформи, щоб показати усі недоліки, які є в процесуальних кодексах. Проте для цього необхідно більше часу, інакше є можливість отримати неякісну судову реформу. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла народний депутат від об'єднання "Самопоміч" Олена Сотник.

"Питання до відповідальності тих народних депутатів, які не знаходяться в залі і, на превеликий жаль, не голосують за ті речі, які могли б покращити стан прав людини і можливість людей захищати себе і свої інтереси в судах. Тому ми будемо продовжувати розгляд поправок, ми будемо показувати людям всі ті недоліки, які є в цих кодексах. І, принаймні, можливо, це якимось чином буде спонукати депутатів до діалогу і в якийсь момент, ми дуже сподіваємось, вони зрозуміють, що та кількість кричущих моментів, яка є в цих процесуальних кодексах, якщо ми їх не виправимо, то потім ми будемо відповідати за неякісну судову реформу перед людьми", – зазначила вона.

Загалом, за словами Сотник, в процесуальних кодексах є чотири категорії проблем.

"Перша стосується нових правил касаційного перегляду. Це перше і кричуще. Тому що касаційна інстанція є для людей останньою інстанцією, де вони можуть захистити свої права", – сказала нардеп.

Другий сектор питань стосується відкритості суду та прозорості судового процесу. В третій частині мова йде про права безпосередньо в процесі.

"Наприклад, з'являється цілий ряд обмежень, коли люди можуть ставити своїм свідкам максимум десять питань, що по своїй суті є нонсенсом. Тому що якщо візьмемо такі складні справи, як Майдан, то там можуть бути сотні питань для того, щоб з'ясувати обставини справи", – пояснила нардеп.

"І останнє – це технічні речі, які пов'язані з правовим захистом. Зокрема, з’являється така дивна особа, як експерт у сфері права, який, виявляється, зможе надавати якісь можливі позиції для суду під час вирішення справи, що також протирічить Конституції, тому що тільки суд може вирішувати ті або інші питання під час розгляду", – резюмувала Сотник. 

Детальніше дивіться у відео:

Як повідомляв 5.UA, нардеп розповів, хто намагається зірвати судову реформу.

Попередній матеріал
NASA опублікувало відео руйнівної "Марії" з космосу
Наступний матеріал
Луценко про гроші "групи Януковича": ГПУ готова конфіскувати ще $200 мільйонів
Loading...

Пленарне засідання ВР, на якому продовжать розгляд судової і пенсійної реформ – відео

"ЗА ЧАЙ.COM": ветеран української політики Юрій Ключковський в ефірі "5 каналу"

Аналіз щорічного звернення Президента до Верховної Ради – "Час. Підсумки дня"

Порошенко закликав скасувати депутатську недоторканність для "нової Ради"

Порошенко у ВР: Немає поки що ознак, аби Москва готова була відступити з Донбасу чи піти з Криму

Нові килими у фойє та "обмін люб'язностями" в залі: яким був перший день роботи Ради після канікул