Twitter / Петро Порошенко

Виступ Петра Порошенка у Верховній Раді: коротко про головне та реакція нардепів

Радикали погодились відмовитися від імунітету – але із умовою. У "Батьківщині" виступ хто – проігнорував, а хто – розкритикував. Не сподобалося послання і "Опоблоку". Натомість виступом Президента задоволені представники коаліції.

Внутрішні і зовнішні загрози, здобутки та невдачі, війна на Донбасі, економічний стан, єдина помісна церква, боротьба з корупцією та перспектива членства у ЄС та НАТО. Про все Президент розповідав депутатам дві години під час традиційного щорічного послання до Верховної Ради. Загалом промову слухали стримано, трохи емоцій з'явилося під час обговорення ринку землі та створення помісної церкви. Оплесками супроводжували ту частину виступу, в якій йшлося про українську армію. Репортаж – "5 каналу".

Від самого ранку в парламенті готуються до зустрічі з Президентом. Його щорічне послання до депутатів стоїть першим у порядку денному. Починає із позитиву. Каже – українці нарешті вибралися з прірви, набула чинності Угода про асоціацію з ЄС та запрацював безвізовий режим. Усе це – завдяки реформам, на активне впровадження яких – ще рік. Бо потім країна зануриться у вибори. Іншими словами дає зрозуміти – дочасних перегонів не буде, а популістів називає одним із найбільших нинішніх викликів.

"Популісти наче справжні кухарі, збивають вершки на хвилі об'єктивного невдоволення людей. Електоральна ніша, звільнена комуністами, пустувала недовго. В ній дуже швидко засвоїлися кілька партій з кола нещодавніх учасників проєвропейської коаліції. Над їхніми штабами прапори синьо-жовті, а от їхні гасла запозичені з архівів комуністів і ПСПУ. В ролі захисників народу вони виглядають доволі переконливо, поки не зазирнеш у їхні електронні декларації", – розповідає Порошенко.

Головний зовнішній виклик – військова агресія з боку Росії. Через заплановані на вересень російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017" Україна посилила контроль уздовж усього кордону. "7 тисяч платформ з солдатами та технікою наблизилися чи наближаються до наших кордонів. І, на жаль, жодних гарантій, що по завершенню маневрів це все повернеться з Білорусі додому в Росію – в нас немає", – наголошує гарант Конституції.

У сесійній залі – робоча атмосфера, майже ніщо не викликає депутатських емоцій. Пожвавлюється зал після закликів запровадити ринок землі та скасувати депутатську недоторканність. "Щоб полегшити для вас прийняття цього рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином спрямовано проти вас, я маю дуже просту пропозицію. Давайте ухвалимо це рішення з введенням його в дію з 1 січня 2020 року. Для депутатів вже нової Верховної Ради", – пропонує глава держави.

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Депутати послухали послання – і взялися його коментувати. Радикали кажуть – готові відмовитися від імунітету. Але – лише разом із Президентом і суддями. Лідерка "Батьківщини" слухати послання Президента не прийшла. З'явилася в сесійні залі, щойно глава держави поїхав із парламенту. Натомість виступ Президента розкритикував один з її найближчих соратників.

"Робить спробу розказати нам, що ми живемо в стані реформ, що в Україні все добре, що 144 реформи здійснилися і так далі. Жодних реальних перспектив, програм, стратегій, жодного бачення розвитку держави немає", – заявляє нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко.

Не сподобалося послання і "Опозиційному блоку". У партії, яку вважають п'ятою колоною Кремля, не задоволені, що в Україні досі триває війна, розв'язана Росією. Натомість виступом Президента – задоволені представники коаліції. "Почув ґрунтовний аналіз ситуації і економічної, і зовнішньополітичної, і внутрішньополітичної. Почув позицію Президента з питань, які турбують суспільство", – каже голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Після того, як Президент залишив сесійну залу, депутати взялися за судову реформу. До пакету законів пропонується майже 5 тисяч правок.

Наталія Жижко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Зниклого в Білорусі українця в російському СІЗО звинувачують у тероризмі
Наступний матеріал
Не розвідник, не снайпер, навіть не боєць: псевдо-АТОвець клянчив гроші у людей Кропивницька
Loading...

Аналіз щорічного звернення Президента до Верховної Ради – "Час. Підсумки дня"

Порошенко закликав скасувати депутатську недоторканність для "нової Ради"

Порошенко у ВР: Немає поки що ознак, аби Москва готова була відступити з Донбасу чи піти з Криму

Пленарне засідання ВР, на якому виступив Президент України – відео

Порошенко виступить у Раді 7 вересня – Парубій

Порошенко може звернутися з посланням до Ради в перший день нової сесії - Парубій