Сьогодні - День захисника Вітчизни (репортаж)

  День захисника Вітчизни відзначають сьогодні в Україні. Це свято перейшло до нас з радянських часів. Тоді це був день Радянської Армії та військово-морського флоту. Президент України Леонід Кучма Указом від 99-го року запровадив "День захисника Вітчизни" і в незалежній Україні. Вітають цього дня, передусім, військових, і за радянською звичкою - усіх осіб сильної статі. З нагоди свята сьогодні у Києві квіти до могили Невідомого солдата поклали високопосадовці. Серед них - прем`єр Юлія Тимошенко, міністр оборони Юрій Єхануров, голова Верховної Ради Володимир Литвин та інші урядовці.

  Сьогодні у них майже звичайний робочий день. На честь свята і занять не скасували, і не зробили їх коротшими. Та хлопці не переймаються. Кажуть для них важливіше 6 грудня, коли святкують День Збройних Сил України, або 14 жовтня, коли богунівці складають клятву ліцеїста. А 23 лютого зізнаються це вже більше свято їхніх батьків. Як данина традиції - відвідини ліцею чиновниками з Міністерства та концерт.

  Хто такий захисник Вітчизни? Сьогодні майбутні військові вже не називають першими імена героїв Великої Вітчизняної. Проте і прізвища командирів УПА чи Січових стрільців не згадують. Шукають прикладів до наслідування у давніших часах.

  Щодо стану сучасної української армії у хлопців ілюзій нема. Знають у якому стані військова техніка і скільки платить Батьківщина своїм захисникам.

  Серед хлопців є такі, що прийшли до ліцею лише щоб здобути якісну середню освіту. Або мріють про роботу в СБУ чи Прокуратурі. Проте більшість попри все мають намір продовжити військову кар`єру. Принаймні так кажуть.

  Менш оптимістичний настрій у День захисника Вітчизни у міністра оборони. Він вкотре нагадує, що бюджет армії на 2009 рік це бюджет руйнування Збройних сил. Щоправда і за таких умов у військових є чим похвалитися. Хоч контрактників нині у лавах армії лише половина від необхідної кількості, проте від охочих пройти строкову службу доводиться відбиватися.

  Полеглих оборонців Батьківщини сьогодні вшанував політичний бомонд України. До могили Невідомого солдата у столичному Парку слави урядовці під руку з ветеранами на чолі з Прем`єр-міністром та Головою Верховної Ради поклали квіти. Надію на відповідну увагу державних мужів поки що не втрачають і теперішні живі захісники Вітчизни.

  Олександр Аргат, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.99Мб)

  Попередній матеріал
  "Артек" поновлює роботу (репортаж)
  Наступний матеріал
  У Криму презентували FAQ про "Нахтігаль" (репортаж)
  Теги:
  Loading...