"Артек" поновлює роботу (репортаж)

  Після кілька-місячного тайм-ауту запрацював найвідоміший український табір "Артек". Туди вже приїхали за держзамволенням сироти та діти з бідних сімей. Цієї зими уперше більш ніж за 80-літню історію табір не відкривав зміни. Парламентарії не заклали достатнього фінансування "Артеку" в бюджет і це примусило директора дитячого центру до протесту. Він оголошував голодування, а потім зліг із серцевим нападом до лікарні. Зрештою, Кабмін вивів табір з відання так званої Дусі- державного управління справами при Президенті і підпорядкував собі. На відновлення роботи "Артеку" пішло з резервного фонду бюджету 35 мільйонів гривень.

  Знову до "Артеку". Перших 70 дітей, на відновлену зміну, о 7-ій ранку приїздять потягом Одеса-Сімферополь. У кримській столиці сніданок і знайомство з вихователями. Наступна зупинка "Артек". Вже на території табору маленькі одесити очікуватимуть на офіційне відкриття нової зміни.

  Ремзіє Аббасова, психолог табору: "Надеемся, что ожидания детей оправдаються. Смена эта будет тематической, посваящена она Украине. Дети смогу побольше узнать о родной стране. Мы очень рады, что наконец-то начинаем работать. Потому что эта смена для нас действительна очень долгожданная".

  Вихователі, які зустрічають дітей, сьогодні воліють не згадувати про проблеми, що спіткали табір за останні місяці. Це урізані у держбюджеті кошти на розвиток "Артеку" та замовлення дитячих путівок. Це кілька місячна відсутність зарплати працівникам. Це голодування гендиректора у Києві. І врешті спроба поновити роботу міжнародного дитячого центру за допомогу грошей з резервного фонду.

  Олена Мех, прес-секретар МДЦ "Артек": ""Артек" вже отримав перший транш від Міністерства сім`ї, молоді та спорту. І сьогодні у нас вже заїжджають дітки. 1550 дітей з різних регіонів України протягом сьогоднішнього та завтрашнього днів будуть прибувати до "Артеку".

  Перший транш, про який говорить речниця "Артеку" - це лише третина обіцяних Урядом коштів. Решту - 60 мільйонів - мала б принести економія у державних органах. Така пожертва лише знову загострює відносини Президента та прем`єра. Тепер у Секретаріаті кажуть, заради "Артеку" жертвуюють фінансуванням лише тут.

  Олександр Шлапак, перший заступник голови Секретаріату Президента: "Йшлося про те, щоби розподілити ті 60 млн, яких не вистачає - за рахунок скорочення видатків трьох гілок влади. Тобто, Президентської, Кабінету міністрів та Верховної Ради. Однак реально скоротили тільки видатки Президента, інші 45 млн поклали на дефіцит нашої держави".

  Вже у вівторок у таборі будуть півтори тисячі дітей з усієї України. У цей день "Артек" традиційно святкуватиме початок нової зміни. Щоправда, вперше за 85 років своєї історії після кількамісячної перерви.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Сімферополь-Артек, 5 канал

  ***

  Додамо, що Президент заветував Закон про державну підтримку "Артеку". Він поверернув на розгляд Парламенту документ, яким і передбачалося перепідпорядкування табору Кабміну і виділення грошей на його функціонування. Щоправда, зауваження Президента стосуються територіальних меж "Артеку" і деяких суто господарських нюансів.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.96Мб)
  Попередній матеріал
  День радянської армії відсвяткували у Львові
  Наступний матеріал
  Сьогодні - День захисника Вітчизни (репортаж)
  Теги:
  Loading...