У Криму презентували FAQ про "Нахтігаль" (репортаж)

  Замість історичного заходу - антифашистський мітинг. У Сімферополі презентація книжки про батальон "Нахтігаль" пройшла за зачиненими дверима. Будівлю, в якій мали показати книжку про український батальон Вермахту, оточили обурені мітингувальники. А правоохоронці не пропустили у приміщення нікого, навіть журналістів. Знімальній групі "5 каналу" пояснили: в будинку вибухівка, тому ні для кого двері не відчиняться.
  Група правоохоронців, які нібито шукали вибухівку незабаром вийшли, але двері так і не відчинилися. Презентацію книги "Нахтигаль в запитаннях і відповідях" Всеукраїнське об`єднання "Свобода" провело у присутності лише одного журналіста, двох фотографів і кримського депутата, які прийшли заздалегідь.

  Книжка про батальйон "Нахтігаль" побудована у формі відповідей на найпоширеніші питання інтернет-користувачів. Спочатку її опублікували у Всесвітній мережі. Тепер додали фотографії, документи та наукову довідку професора Сорбонського університету Володимира Косика і презентують в різних регіонах України. Організатори запевняють, показ книжки у Криму саме 23 лютого - не провокація, а збіг обставин. Радянські ветерани Другої світової та представники проросійських організацій півострова мають іншу думку.

  Батальйон "Нахтігаль" - один з перших іноземних легіонів Вермахту. Його створили з українських добровольців за ініціативою ОУН у квітні 1941 року. Досі серед істориків точиться дискусію, чи був причетний "Нахтігаль" до погромів, знищення євреїв та страти польської інтелігенції під час окупаціі Львова. 

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Сімферополь, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.42Мб)
  Попередній матеріал
  Сьогодні - День захисника Вітчизни (репортаж)
  Наступний матеріал
  Кримські "силовики" опинилися під слідством
  Теги:
  Loading...