Безвізовий поїзд
Безвізовий поїзд facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

"Слуги народу" об'єдналися зі слугами Путіна": за що ЄС може позбавити Україну безвізу – екснардеп

Читайте по-русски
Якщо наші західні партнери вкладають в Україну гроші, то вони це роблять за певних умов, одна з яких – відсутність корупції, зазначає Ємець

Наші західні партнери хочуть допомогти Україні, а для цього вони хочуть бути впевненими, що корупціонери будуть у в'язницях, вважає народний депутат VII та VIII скликань Леонід Ємець. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на 5" каналі".

"Сьогодні "слуги народу" об'єдналися зі слугами Путіна, які в українському парламенті носять офіційну назву ОПЗЖ. Всі разом вони створили комісію суто "своїх" людей – вони навіть самі цього не приховують. На це наші міжнародні партнери сказали: "Секундочку, ми домовлялись, що безвіз ви отримаєте лише тоді, коли у вас діятиме система незалежних правоохоронних органів, які мають займатись найвищою корупцією в державі – це Антикорупційний суд, НАБУ і САП", – говорить екснардеп.

За словами Ємця, вимога того, щоб антикорупційний прокурор був незалежний, ґрунтується на тому, що він має саджати у в'язницю в основному тих, хто сьогодні при владі: "Бо зрозуміло, що найбільша корупція серед тих, хто при владі. Очевидно, що якщо формується комісія зі "своїх" людей, то, мабуть, її результатом має бути теж "своя" людина в антикорупційній прокуратурі. А наші партнери, США та ЄС, кажуть: "Друзі, ми вас попереджаємо", – говорить екснардеп.

Як зазначає Ємець, в питанні безвізу та українського правосуддя мова не тільки про САП, а й про Вищу раду правосуддя та Окружний адміністративний суд міста Києва.

"А наші партнери хочуть бачити Україну якою? Вони хочуть бачити Україну, де рішення прийматимуться без корупції. Тобто якщо вони вкладають в Україну гроші, то вони це роблять за певних умов, а одна з них – це відсутність корупції. Ніхто не вкладатиме в країну гроші, де ці гроші просто розберуть по кишенях нечисті на руку чиновники. Ніхто не має серед наших міжнародних партнерів бажання допомогти "властьимущим" в Україні. Вони хочуть допомогти державі, а для цього вони хочуть бути впевненими, що корупціонери будуть у в'язницях", – підсумував колишній нардеп.

Нагадаємо, 21 серпня 2020 року Назар Холодницький звільнився із САП та прокуратури. Євросоюз, Світовий банк та ключові європейські держави письмово звернулися до Верховної Ради і нагадали, що прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС.

Після цього парламентарі не підтримали призначення членів конкурсної комісії, яка має обирати нового голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В опозиції зазначили, що у списку "слуги" пропонують лояльних людей, які посприяють, аби на посаду призначили нардепа з монобільшості Андрія Костіна.

У Європейському парламенті заявили про загрозу для безвізового режиму для України через проблемну процедуру відбору нового чільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Попередній матеріал
Свято в умовах пандемії: як хасиди почали відзначати Рош ха-Шана в Умані – сюжет
Наступний матеріал
В Гонконзі знову відкрили Ocean Park для відвідувачів: чим він унікальний та як працюватиме під час пандемії
Loading...