Леонід Кравчук
Леонід Кравчук Українська правда

Шлях до врегулювання конфлікту чи фантазія президента: як політики відреагували на план ТКГ щодо мирного завершення війни

Читайте по-русски
Чільник української делегації Леонід Кравчук може повторити долю свого колишнього заступника Фокіна – бути звільненим

31 березня 2019-го обирали "зеленого" президента, а 31 березня 2021-го – можемо обрати "зелених" чоловічків. Леонід Кравчук представив свій план мирного врегулювання війни на Донбасі. Півдесятка пунктів з покроковими діями, і фінал – волевиявлення там, де нині використовують російські рублі та вільно роздають паспорти з двоглавим. Як відреагували на ці пропозиції у парламенті і чи не загрожує тепер Кравчуку доля його вже ексзаступника Вітольда Фокіна – розкажуть журналісти "5 каналу".

Мир на сході та вибори в ОРДЛО вже навесні наступного року. Леонід Кравчук, чільник української делегації в Тристоронній групі, оприлюднив план. 

Серед пунктів – обмін бранців у форматі "всіх на всіх" не пізніше 15 грудня. Всіх найманців та озброєння мають вивести з території України на початку нового року. Верховна Рада ухвалює закон про місцеві вибори. І їх проводять на нині окупованих територіях 31 березня. Під розширеним наглядом міжнародної моніторингової місії.

"Потім збільшення місії ОБСЄ на 1500 осіб. Основне їхнє завдання – контролювати виведення військ, допомогти відновити контроль на ділянці російсько-українського кордону і забезпечення підготовку до проведення виборів. Вибори запропонували на 31 березня, щоб показати, що це легко вирішити за політичної волі", – сказав радник з інформаційної політики у ТКГ Олексій Арестович.

Для охорони громадського порядку хочуть створити спеціальні підрозділи. У їхньому складі – українці, які не брали участі у бойових діях. А ще до патрулювання залучатимуть представників ОБСЄ. В якому саме форматі – ще дискутуватимуть.

"Це буде предметом обговорення. Але моя особиста думка, що домінантою має бути поліцейська місія ОБСЄ із залученням Національної поліції, підрозділи якої формуватимуть за особливим критерієм. Поліцейська місія на Донеччині та Луганщині – це новий виклик для ОБСЄ. У нашій концепції поліцейська місія повинна забезпечувати охорону громадського порядку, бути озброєна легкою стрілецькою зброєю та спецзасобами", – сказав член української делегації в ТКГ, віцепрем'єр-міністр Олексій Рєзніков.

У кулуарах Верховної Ради вже обговорюють новий план Кравчука. "Слуги" стримані в коментарях.

"Давайте дочекаємось наступних офіційних заяв, і я нагадаю, що такі рішення можуть приймати тільки лідери в Нормандському форматі. І тільки так ми зможемо отримати результат", – сказала депутатка від "Слуги народу" Мар'яна Безугла.

А в "Європейській солідарності" та "Голосі" щодо ініціатив Кравчука не добирають слів. Кажуть, влада забула про необхідність ліквідувати всі самопроголошені владні органи окупантів.

"Сценарій Кравчука – це сценарій Зеленського, означає тільки одне: перше – це легітимізація цих угруповань, так званих "ЛНР" та "ДНР", тому що всі ці "пушиліни", які сьогодні є "руконеподаваемыми" і просто бандитами, які мають відповідати за українським законодавством, вони будуть легітимізованими і стануть органами влади. З риторики української влади зникла навіть вимога до окупованих територій негайно там ліквідувати, саморозпустити всі псевдооргани псевдовлади", – сказала Ірина Геращенко з "Європейської солідарності".

А от Роман Лозинський з "Голосу" ініціював запрошення Леоніда Кравчука на засідання профільного парламентського комітету. Попереднього разу, після запрошення на цей килим Вітольда Фокіна, того звільнили з Тристоронньої групи.

"Здійснити цей план неможливо, нереально. Це його фантазія. Це не позиція парламенту. Ніяких виборів не може бути проведено зараз. Парламент має свою позицію: реінтеграція за стандартами ООН – необхідна умова для проведення виборів", – сказав Роман Лозинський.

Юрій Жупанов, Валерія Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Один у полі воїн: як "слуга" Дубінський заблокував повернення e-декларацій – сюжет
Наступний матеріал
Розподілити більш як трильйон гривень – що народні депутати думають про Бюджет-2021, який ухвалили в першому читанні
Loading...

Стало відомо, хто зможе забезпечувати охорону порядку на Донбасі після виведення військ

Українська делегація в ТКГ представила "План дій по Донбасу"

У Кремлі відреагували на мирний план України щодо Донбасу

ТКГ узгодила чотири нові ділянки розведення сил – подробиці

"Перемир’я лише в голові Зеленського": що змінилося на передовій за 100 днів оголошеної тиші

На засіданні ТКГ домовилися дотримуватися режиму "тиші" та обговорили "інциденти, які мали місце"