Леонід Кравчук
Леонід Кравчук Українська правда

Шлях до врегулювання конфлікту чи фантазія президента: як політики відреагували на план ТКГ щодо мирного завершення війни

Читайте по-русски
Чільник української делегації Леонід Кравчук може повторити долю свого колишнього заступника Фокіна – бути звільненим

31 березня 2019-го обирали "зеленого" президента, а 31 березня 2021-го – можемо обрати "зелених" чоловічків. Леонід Кравчук представив свій план мирного врегулювання війни на Донбасі. Півдесятка пунктів з покроковими діями, і фінал – волевиявлення там, де нині використовують російські рублі та вільно роздають паспорти з двоглавим. Як відреагували на ці пропозиції у парламенті і чи не загрожує тепер Кравчуку доля його вже ексзаступника Вітольда Фокіна – розкажуть журналісти "5 каналу".

Мир на сході та вибори в ОРДЛО вже навесні наступного року. Леонід Кравчук, чільник української делегації в Тристоронній групі, оприлюднив план. 

Серед пунктів – обмін бранців у форматі "всіх на всіх" не пізніше 15 грудня. Всіх найманців та озброєння мають вивести з території України на початку нового року. Верховна Рада ухвалює закон про місцеві вибори. І їх проводять на нині окупованих територіях 31 березня. Під розширеним наглядом міжнародної моніторингової місії.

"Потім збільшення місії ОБСЄ на 1500 осіб. Основне їхнє завдання – контролювати виведення військ, допомогти відновити контроль на ділянці російсько-українського кордону і забезпечення підготовку до проведення виборів. Вибори запропонували на 31 березня, щоб показати, що це легко вирішити за політичної волі", – сказав радник з інформаційної політики у ТКГ Олексій Арестович.

Для охорони громадського порядку хочуть створити спеціальні підрозділи. У їхньому складі – українці, які не брали участі у бойових діях. А ще до патрулювання залучатимуть представників ОБСЄ. В якому саме форматі – ще дискутуватимуть.

"Це буде предметом обговорення. Але моя особиста думка, що домінантою має бути поліцейська місія ОБСЄ із залученням Національної поліції, підрозділи якої формуватимуть за особливим критерієм. Поліцейська місія на Донеччині та Луганщині – це новий виклик для ОБСЄ. У нашій концепції поліцейська місія повинна забезпечувати охорону громадського порядку, бути озброєна легкою стрілецькою зброєю та спецзасобами", – сказав член української делегації в ТКГ, віцепрем'єр-міністр Олексій Рєзніков.

У кулуарах Верховної Ради вже обговорюють новий план Кравчука. "Слуги" стримані в коментарях.

"Давайте дочекаємось наступних офіційних заяв, і я нагадаю, що такі рішення можуть приймати тільки лідери в Нормандському форматі. І тільки так ми зможемо отримати результат", – сказала депутатка від "Слуги народу" Мар'яна Безугла.

А в "Європейській солідарності" та "Голосі" щодо ініціатив Кравчука не добирають слів. Кажуть, влада забула про необхідність ліквідувати всі самопроголошені владні органи окупантів.

"Сценарій Кравчука – це сценарій Зеленського, означає тільки одне: перше – це легітимізація цих угруповань, так званих "ЛНР" та "ДНР", тому що всі ці "пушиліни", які сьогодні є "руконеподаваемыми" і просто бандитами, які мають відповідати за українським законодавством, вони будуть легітимізованими і стануть органами влади. З риторики української влади зникла навіть вимога до окупованих територій негайно там ліквідувати, саморозпустити всі псевдооргани псевдовлади", – сказала Ірина Геращенко з "Європейської солідарності".

А от Роман Лозинський з "Голосу" ініціював запрошення Леоніда Кравчука на засідання профільного парламентського комітету. Попереднього разу, після запрошення на цей килим Вітольда Фокіна, того звільнили з Тристоронньої групи.

"Здійснити цей план неможливо, нереально. Це його фантазія. Це не позиція парламенту. Ніяких виборів не може бути проведено зараз. Парламент має свою позицію: реінтеграція за стандартами ООН – необхідна умова для проведення виборів", – сказав Роман Лозинський.

Юрій Жупанов, Валерія Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Один у полі воїн: як "слуга" Дубінський заблокував повернення e-декларацій – сюжет
Наступний матеріал
Розподілити більш як трильйон гривень – що народні депутати думають про Бюджет-2021, який ухвалили в першому читанні
Loading...
Стало відомо, хто зможе забезпечувати охорону порядку на Донбасі після виведення військ

Стало відомо, хто зможе забезпечувати охорону порядку на Донбасі після виведення військ

Українська делегація в ТКГ представила "План дій по Донбасу"

Українська делегація в ТКГ представила "План дій по Донбасу"

У Кремлі відреагували на мирний план України щодо Донбасу

У Кремлі відреагували на мирний план України щодо Донбасу

ТКГ узгодила чотири нові ділянки розведення сил – подробиці

ТКГ узгодила чотири нові ділянки розведення сил – подробиці

"Перемир’я лише в голові Зеленського": що змінилося на передовій за 100 днів оголошеної тиші

"Перемир’я лише в голові Зеленського": що змінилося на передовій за 100 днів оголошеної тиші

На засіданні ТКГ домовилися дотримуватися режиму "тиші" та обговорили "інциденти, які мали місце"

На засіданні ТКГ домовилися дотримуватися режиму "тиші" та обговорили "інциденти, які мали місце"