солдати в окопі
солдати в окопі фото uapress.info

Проводити вибори в ОРДЛО зараз небезпечно для України – німецький аналітик

  Читайте по-русски
  Небезпечною може бути навіть підготовка до виборів, упевнений експерт

  Проведення виборів на Донбасі у ближчому майбутньому може повернути всіх до ситуації 2015 року, до гострого збройного протистояння. Таке побоювання висловив Штеффен Галлінг, експерт фонду "Наука і політика", який дає поради уряду ФРН, повідомляє "Укрінформ".

  "Не думаю, що в разі проведення виборів зараз ми просто повернулись би до статус-кво. Скоріше, ми знову станемо свідками нової ескалації, тобто не статус-кво зразка 2019 року, а, можливо, часів 2015-го, коли було воєнне загострення. І це становить, звичайно, дуже велику загрозу. І цю загрозу треба усвідомлювати", – попереджає Галлінг.

  Він вважає "надзвичайно небезпечним" не лише проведення виборів на Донбасі зараз, а й початок у будь-якій формі підготовки до них, адже нема жодних умов для проведення виборів, які відповідали б хоч мінімальним вимогам і стандартам.

  "Доти, доки там стріляють, і майже щодня гинуть та отримують поранення українські солдати, не можна навіть думати про те, щоби знайти будь-яке політичне рішення", – наголосив Галлінг.

  Якщо вибори все ж відбудуться, постає питання: що буде, якщо їх не визнає ОБСЄ. Теоретично таке можливо, визнає експерт. "Тоді й настане ескалація", – переконаний він.

  Експерт розуміє, що застосуванням "формули Штайнмаєра" сторони, можливо, намагаються просуватися малими кроками, але ці кроки мають починатися з припинення вогню. "Це – умова всього наступного", – наголосив Галлінг.

  Він закликав не забувати про можливий вплив "формули" на розвиток подій у внутрішньоукраїнському контексті. Галлінг навів дані нещодавнього опитування, згідно з яким 60% респондентів не знають, що таке "формула Штайнмаєра". Отже, за його словами, така ситуація дає "багато простору як для позитивної роз’яснювальної інформації, так і для дезінформації".

  Раніше 5.ua писав про те, що вибори в ОРДЛО можуть стати виборами на російських умовах. У разі, якщо не буде виконаний безпековий компонент Мінських угод. На цьому наголосив п'ятий президент України Петро Порошенко.

  Попередній матеріал
  Мендель і ЗМІ: "Схеми" відкидають звинувачення Зеленського, якими він виправдовує свого прес-секретаря
  Наступний матеріал
  Під час обстрілу на Донбасі загинув український боєць
  Loading...