5 канал

"Шантаж і маніпуляції": Як нардепи розглядають правки до судової реформи

Гройсман двічі приходив до сесійної зали і просив депутатів швидше ухвалити судової реформу та перейти до пенсійної – деякі політсили назвали це відкритим шантажем

Правки до судової реформи протягом дня розглядають народні депутати. Дебати тривають уже другий пленарний тиждень. У планах також – розгляд пенсійної реформи. Що затягує процес, розповіла кореспондент "5 каналу" Анна Мірошніченко. Вона стежить за перебігом засідання у Верховній Раді.

Сильно затримуватися на засідання депутати не захотіли. Сьогодні до сесійної зали двічі приходив прем'єр-міністр Володимир Гройсман – просив депутатів об'єднатися, щоб швидше ухвалити судової реформу та перейти до урядової ініціативи – пенсійної реформи. Кабмін наполягає, що в разі прийняття пенсійної реформи цього тижня, вже з 1 жовтня 9 млн пенсіонерів зможуть отримувати підвищену пенсію.

А от у фракції "Самопоміч" і "Батьківщина" такі заяви Гройсмана називали відкритим шантажем і спекуляцією. Мовляв – аби підняти пенсії, не обов'язково приймати реформу. "Я не кричала "Ганьба!" Прем'єр вірить в цю реформу, її просуває. А вже чи підтримає її зала – буде видно. "Батьківщина" підтримувати її не буде, у нас є принципові заперечення", – каже нардеп від "Батьківщини" Олена Шкрум.

Обранець від "Самопомочі" Олена Сотник же запевняє: "Для того, щоб прийняти постанову про збільшення пенсій – не потрібне рішення Верховної Ради… Фактично, Гройсман шантажує парламент і маніпулює людьми, коли говорить, що парламент не дає можливості підвищити пенсії. Він має і зобов'язаний це зробити 1 жовтня без цього (пенсійного – 5.UA) закону. Є закон про Державний бюджет України".

У БПП ж наголошують, що "Батьківщина" свідомо затягує процес розгляду нового судового законодавства, бо не хоче підтримувати пенсійну реформу. У "Народному фронті" ж підрахували, що депутатам залишилося розглянути 1 тис. правок до судової реформи.

Що саме розповіли представники різних політичних сил Верховної Ради – дивіться у включенні:

Дивіться також фотогалерею:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
/

Попередній матеріал
Трамп про зустріч з Порошенком: "Це було чудово"
Наступний матеріал
Трагічна пожежа у таборі "Вікторія": правоохоронці затримали нових підозрюваних
Loading...

Рада закрилася: на засіданні нардепи не підтримали жодну з поправок

Нардепи тричі відмовилися працювати без перерви

Експерт: Ймовірно, на остаточне голосування буде винесено судову реформу у редакції профільного комітету – без поправок

Депутати VS 4383 правки: Вони самі ж потрапили у свою пастку – експерт

Парламентські перспективи пленарної чотириденки – "Час. Підсумки дня"

Новий курс долара та пенсійна реформа: що робитимуть нардепи у ВР цілий тиждень