Виступ Олега Сенцова у Європарламенті
Виступ Олега Сенцова у Європарламенті 5 канал

Сенцов у Європарламенті: Я не вірю в майбутні "нормандські переговори", це буде пастка для Зеленського

Читайте по-русски
Український режисер Олег Сенцов у Європарламенті отримав премію імені Сахарова за 2018 рік

Лауреат премії Європейського парламенту імені Сахарова, український режисер Олег Сенцов вважає, що заплановані на 9 грудня в Парижі перемовини у "нормандському форматі" з врегулювання ситуації на Донбасі будуть для президента України Володимира Зеленського "пасткою", яка може призвести до здачі національних інтересів. Про це сказав Сенцов у вівторок у Страсбурзі на ранковій зустрічі з окремими депутатами Європейського парламенту перед церемонією вручення премії Сахарова, інформує "5 канал".

Найперше Сенцов закликав європарламентарів: "Не вірте Путіну. У жодному разі".

І сказав про зустріч у "нормандському форматі": "Це буде пастка для Зеленського, тому що завдяки своїй миротворчій риториці Путін заводить його в ситуацію, з якої у нього немає хорошого виходу. Зеленський хоче миру, говорить про це і готовий діяти. Путін же миру не хоче, до нього не готовий, а лише про це говорить". Крім того, Сенцов зауважив, що європейські лідери, імовірно, "втомлені від цього конфлікту, будуть раді цьому примиренню".

"Але воно неможливе, доки російські війська перебувають на Донбасі та в окупованому Криму. Здавати свої позиції Путін не має наміру. Він намагається довести ситуацію до того, щоб вибори на Донбасі відбулися під його контролем, щоб цих сепаратистів можна було б легітимізувати", – наголосив Сенцов.

Він також сказав, що після цих виборів Донбас "офіційно буде Україною, але насправді нічого не зміниться".

Сенцов констатував: "Наразі він (Путін – ред.) керує всім Донбасом, а потім із Донбасу він почне керувати всією Україною". 

При цьому він упевнений, що це – найближча мета російського президента, "виходячи з його глобальної стратегії контролю всіх країн, які перебувають у його оточенні, а також можливості впливати на всю світову, насамперед європейську, політику, будучи світовим лідером із позиції сили".

"Тому я не вірю в ці переговори. У кращому випадку вони завершаться нічим, у гіршій ситуації Зеленському доведеться поступитися інтересами України, чого йому українці не пробачать", – заявив режисер.

А того, хто намагається протягнути йому руку дружби, Сенцов закликав пригадати 13 тисяч загиблих українців, сотні людей, які й досі перебувають у російських катівнях та військових в окопах, які боронять Європу від агресора. 

Як повідомляв 5.UA, український режисер Олег Сенцов отримав премію імені Сахарова за 2018 рік. Її вручили на спеціальному засіданні Європарламенту у Страсбурзі. Вручити нагороду йому особисто торік не змогли. Від імені режисера, який на той час був у російській колонії, премію отримала його двоюрідна сестра Наталія Каплан. Нині нагороду особисто вручив президент Європарламенту Давид Сассолі. Він наголосив на важливості пам'ятати про всіх борців за демократію. Олег Сенцов виступив із короткою промовою перед євродепутатами. Закликав не вірити президенту Путіну. 

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
Коли протягуєте руку Путіну через наші голови, пам'ятайте про вбитих українців – Сенцов у Європарламенті
Loading...