Ілля Несходовський

"СБУ перебирає на себе невластиві функції": в чому небезпека

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський розповів про те, чому Служба безпеки України не в повному обсязі виконує свої безпосередні обов’язки

На думку експерта, це відбувається через те, що відомство "відволікається" на контроль бізнесу й втручання в його діяльність.

"Ситуація з приводу СБУ полягає в тому, що вона почала виконувати невластиві для себе функції і втручатися в будь-які сфери економічного життя. Це стосується всіх питань. Як ми пам’ятаємо, рік тому податкова міліція в нас була юридично ліквідована, а фактично зараз вона продовжує існувати. Разом з тим, ці функції, по суті, на себе почала перетягувати СБУ. Ті маски-шоу, які влаштовували, безпосередньо влаштовувала СБУ – і помилкові обшуки, і зупинка діяльності підприємств, і "наїзди" на бізнес – це відбувалося в рамках СБУ. І це викликає, звичайно, багато запитань", – каже Несходовський.

Він додає: "Нещодавнє питання – це те, наскільки СБУ зараз впливає на митницю. Вплив їхній досить істотний, і це не тому, що є боротьба з контрабандою, або інші якісь позитивні речі, виходячи з того, що мають виконуватися державницькі функції. А це питання дуже часто в тому, що СБУ починає контролювати потоки контрабанди і, фактично, вказувати – цього пропустити, цього не пропустити. Це неприпустимо. Основна функція – це все-таки захищати безпеку держави. А тут – повний провал".

Докладніше – дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: 26 річниця СБУ – як проходили урочистості

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Миколаєві викрили російську шпигунську мережу
Наступний матеріал
Ухвалення закону про нацбезпеку: чому між депутатами виникла суперечка щодо СБУ
Теги: