Ярослав Юрчишин
Ярослав Юрчишин
5 канал

СБУ є перешкодою для діяльності майже 20% представників українського бізнесу – Transparency International

Опитування свідчать про те, що корупція перешкоджає появі в Україні нового "чистого" бізнесу. На заваді стають державні структури, зокрема і СБУ

Про таке в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. 

"Цього року в світовому рейтингу сприйняття корупції, який вимірює Transparency International, бізнес насправді показав, що проблеми інфляції вперше більше турбують бізнес, який перебуває за кордоном, ніж проблеми корупції в Україні. Але водночас, ми маємо дуже негативний чинник, бо серед інституцій, які створюють проблеми для бізнесу, вперше з'явилася, наприклад, Служба безпеки України. Понад 19% бізнесу, який працює в Україні, назвали цю структуру як загрозу для ведення бізнесу", – констатує експерт.

Він наголошує, що такий стан речей негативно впливає на вітчизняний ринок.

"Це величезна проблема, яка показує, що частково інституції в Україні виконують не свої профільні завдання – контррозвідка, боротьба з іноземними агентами (особливо в умовах війни), а просто "кошмарять" бізнес. Звісно, це найбільша проблема, яку корупція становить для України. Якщо сюди не приходить новий бізнес – чистий бізнес з чистими правилами – то переважна більшість бізнесу, який діє в Україні, монопольно собі домовиться, як працювати нечесно. І цьому сприятиме частина влади, яка задіяна в цих корупційних схемах", – переконаний Юрчишин.

Детальніше дивіться у відео: 

Попередній матеріал
Безкоштовні "шатли" і метро для фанів: трохи про транспортну підготовку Києва до Ліги чемпіонів
Наступний матеріал
На судні біля берегів Кабо-Верде загинули двоє українських моряків