Віктор Бобиренко, політолог ГО "Бюро аналізу політики"
Віктор Бобиренко, політолог ГО "Бюро аналізу політики" 5 канал

"Русня і "русскій мір" зробили собі подарунок на 23 лютого" – політолог про вирок Стерненку

Читайте по-русски
Від Стерненка тепер залежить, чи він використає ситуацію для об'єднання патріотичних сил, чи його використають для їх розпорошення, вважає Віктор Бобиренко

Проросійські сили вироком Сергію Стерненку зробили собі подарунок на радянське свято 23 лютого, але українська молодь все одно братиме приклад з нього, а не з заступника голови АП Януковича Андрія Портнова чи донецького судді і великого прихильника Леніна і Сталіна Віктора Попревича, який виносив вирок у справі активіста. Про це в програмі "Час Ч" на "5 каналі" сказав експерт громадської організації "Бюро аналізу політики", політолог Віктор Бобиренко.

"Таким чином русня і "русскій мір" зробили собі подарунок на їхнє "23 фєвраля". Можливо, для них це подарунок, а для нас це ще одне підтвердження про ту загрозу, яка йде з-за поребрика. Це нам ще раз показує, що не може в нас бути ніяких спільних святкувань. Я з повагою ставлюся до тих, хто служив, у тому числі, і в Червоній армії, я й сам колись служив на Балтійському флоті, проте для мене це жодним чином не свято, тому що це свято для Портнових і того судді, який засудив сьогодні Стерненка", – сказав він.

"Хай у них буде свято, але й на нашій вулиці теж буде свято і наше буде зверху. Бо саме зі Стерненка бере приклад молодь. І ті, хто святкує 23 лютого, відійдуть у кращий світ, а ровесники Стерненка і молодь, яка бере з нього приклад, залишаться жити тут, в нашій Україні", – наголосив Бобиренко.

Він прокоментував те, що рішення у справі виніс суддя Віктор Попревич з Донецька, який ще до війни уславився тим, що в 2009 році поставив біля воріт своєї садиби бюсти Леніна і Сталіна, а сам вирок базується на свідченнях члена проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича.

"Ну а як могло бути інакше, "русскій мір" висуває на передову своїх найкращих бійців і вони вершать тут і далі "дєло Леніна-Сталіна", – зазначив експерт.

Бобиренко додав, що проросійські сили намагаються активно культивувати серед молоді старі радянські міфи, в тому числі і про те, як добре жилося в Радянському Союзі.

"Ми знаємо, які були кілометрові черги і як було "добре жити", але вони намагаються це вбити у мізки молодим людям. Втім, вони помиляються – приклад братимуть зі Стерненка, а не з Портнова і не з цього судді. І точно не з "дєдушки Лєніна" і не з Джо Сталіна", – сказав він.

Також політолог висловив думку, що фігура Стерненка може в подальшому як об'єднати патріотичні сили, так і бути використана для їх розпорошення.

"Я думаю, що президент реагуватиме так, як йому підкажуть. Бо ми знаємо, що наш президент вміє приймати рішення, дуже часто приймає їх охоче. Але оскільки в нього невелике IQ, то рішення, які нібито він приймає, насправді йому нав'язують", – зазначив Бобиренко.

"Тут можуть бути дві речі. Перше – вони волею чи неволею готують ще один прапор для України. Це буде символ боротьби – людина-патріот, незаслужено, всупереч здоровому глузду засуджена, яка буде для когось символом боротьби проти цього режиму, і Стерненко в майбутньому стане якоюсь великою політичною фігурою. Варіант номер два – Зеленського використовують для того, щоб Стерненка підняти на щит, і грубо кажучи, розпорошити патріотичні сили. Тобто створити 3-5 партій, які б усі разом набирали б по 3%", – зауважив політолог.

"Стерненко так чи інакше вже буде символом. Тепер багато чого від нього залежить – чи він використає ситуацію для того, щоб підсилити патріотичні сили, чи його використають для того, щоб розпорошити патріотичні сили. І це буде відомо найближчим часом", – підсумував Бобиренко.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Як повідомляв 5.UA, Приморський суд Одеси визнав активіста винним у викраденні людини, розбої та зберіганні зброї. Його засудили до семи років позбавлення волі у справі про викрадення людини.

Нагадаємо, Сергія Стерненка, колишнього чільника одеського осередку "Правого сектора", також підозрюють в умисному вбивстві. За версією слідства, у травні 2018 року в Одесі на нього напали двоє чоловіків. Активіст поранив одного з них ножем, той помер на місці. Сторона захисту наполягає, що це був самозахист. Підозру Стерненку оголосили в червні й обрали запобіжний захід – домашній арешт. Три тижні тому матеріали справи відкрили для ознайомлення сторін.

 

Попередній матеріал
На Миколаївщині перекривали трасу з вимогою повернути пільговий тариф на електроенергію
Наступний матеріал
Ціни стрімко полетіли вгору: чому і які харчі здорожчали найбільше – ток-шоу "Країна"
Loading...