Проросійські сили вироком Сергію Стерненку зробили собі подарунок на радянське свято 23 лютого, але українська молодь все одно братиме приклад з нього, а не з заступника голови АП Януковича Андрія Портнова чи донецького судді і великого прихильника Леніна і Сталіна Віктора Попревича, який виносив вирок у справі активіста. Про це в програмі "Час Ч" на "5 каналі" сказав експерт громадської організації "Бюро аналізу політики", політолог Віктор Бобиренко.
"Таким чином русня і "русскій мір" зробили собі подарунок на їхнє "23 фєвраля". Можливо, для них це подарунок, а для нас це ще одне підтвердження про ту загрозу, яка йде з-за поребрика. Це нам ще раз показує, що не може в нас бути ніяких спільних святкувань. Я з повагою ставлюся до тих, хто служив, у тому числі, і в Червоній армії, я й сам колись служив на Балтійському флоті, проте для мене це жодним чином не свято, тому що це свято для Портнових і того судді, який засудив сьогодні Стерненка", – сказав він.
"Хай у них буде свято, але й на нашій вулиці теж буде свято і наше буде зверху. Бо саме зі Стерненка бере приклад молодь. І ті, хто святкує 23 лютого, відійдуть у кращий світ, а ровесники Стерненка і молодь, яка бере з нього приклад, залишаться жити тут, в нашій Україні", – наголосив Бобиренко.
Він прокоментував те, що рішення у справі виніс суддя Віктор Попревич з Донецька, який ще до війни уславився тим, що в 2009 році поставив біля воріт своєї садиби бюсти Леніна і Сталіна, а сам вирок базується на свідченнях члена проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича.
"Ну а як могло бути інакше, "русскій мір" висуває на передову своїх найкращих бійців і вони вершать тут і далі "дєло Леніна-Сталіна", – зазначив експерт.
Бобиренко додав, що проросійські сили намагаються активно культивувати серед молоді старі радянські міфи, в тому числі і про те, як добре жилося в Радянському Союзі.
"Ми знаємо, які були кілометрові черги і як було "добре жити", але вони намагаються це вбити у мізки молодим людям. Втім, вони помиляються – приклад братимуть зі Стерненка, а не з Портнова і не з цього судді. І точно не з "дєдушки Лєніна" і не з Джо Сталіна", – сказав він.
Також політолог висловив думку, що фігура Стерненка може в подальшому як об'єднати патріотичні сили, так і бути використана для їх розпорошення.
"Я думаю, що президент реагуватиме так, як йому підкажуть. Бо ми знаємо, що наш президент вміє приймати рішення, дуже часто приймає їх охоче. Але оскільки в нього невелике IQ, то рішення, які нібито він приймає, насправді йому нав'язують", – зазначив Бобиренко.
"Тут можуть бути дві речі. Перше – вони волею чи неволею готують ще один прапор для України. Це буде символ боротьби – людина-патріот, незаслужено, всупереч здоровому глузду засуджена, яка буде для когось символом боротьби проти цього режиму, і Стерненко в майбутньому стане якоюсь великою політичною фігурою. Варіант номер два – Зеленського використовують для того, щоб Стерненка підняти на щит, і грубо кажучи, розпорошити патріотичні сили. Тобто створити 3-5 партій, які б усі разом набирали б по 3%", – зауважив політолог.
"Стерненко так чи інакше вже буде символом. Тепер багато чого від нього залежить – чи він використає ситуацію для того, щоб підсилити патріотичні сили, чи його використають для того, щоб розпорошити патріотичні сили. І це буде відомо найближчим часом", – підсумував Бобиренко.
Дивіться повний запис програми "Час Ч":
Як повідомляв 5.UA, Приморський суд Одеси визнав активіста винним у викраденні людини, розбої та зберіганні зброї. Його засудили до семи років позбавлення волі у справі про викрадення людини.
Нагадаємо, Сергія Стерненка, колишнього чільника одеського осередку "Правого сектора", також підозрюють в умисному вбивстві. За версією слідства, у травні 2018 року в Одесі на нього напали двоє чоловіків. Активіст поранив одного з них ножем, той помер на місці. Сторона захисту наполягає, що це був самозахист. Підозру Стерненку оголосили в червні й обрали запобіжний захід – домашній арешт. Три тижні тому матеріали справи відкрили для ознайомлення сторін.