"У лихих 90-х декого з членів правління просто перестріли б у під'їзді власного будинку", – так прокоментував член Ради Національного банку України Віталій Шапран на своїй сторінці у Facebook висловлення недовіри членам Правління НБУ Рожковій та Сологубу, які залишились працювати в центробанку після гучної відставки Якова Смолія.

"Я в захваті від значного прогресу, якій зараз спостерігається в системі корпоративного управління НБУ і в Україні загалом. У лихих 90-х роках декого з членів Правління просто перестріли б у під'їзді власного будинку (згадайте історію пана Гетьмана). За часів Віктора Андрійовича (а потім і Федоровича) їх би просто звільнили в найкращих рейдерських традиціях, а потім би вони роками поновлювались через суди (згадайте історію Приходька). А в наші часи з ними поводяться більш толерантно та педагогічно, сподіваючись на кращі зміни", – написав Шапран.
На скандальний допис члена Ради НБУ звернув увагу громадський активіст, член Руху опору капітуляції Юрій Гудименко. Він зауважив, що такі натяки на розправу з неугодними владі посадовцями після "кварталівських жартів" на каналі Коломойського про спалений будинок ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої – поза межею.
"Я правда багато чого бачив, але такого не пригадаю вже давно. Член Ради Нацбанку натякає на те, що Рожкову і Сологуба (це члени команди Якова Смолія, попереднього, ще до-Зеленського глави Нацбанку, яких зараз намагаються вичавити з банку, але не можуть за законом) добре б застрелити в під'їзді, як Вадима Гетьмана. Це навіть крутіше ніж "Горіла хата, палала". На кону, якщо що, не тільки голова Рожкової. На кону вмикання станка і дефолт. Мабуть, членам Ради Нацбанку, там, де на чолі людина Коломойського Данилишин, вже прямо несила терпіти, а Рожкова і Сологуб заважають", – зазначив Гудименко.
Обурився дописом Шапрана і політик Борислав Береза, вказавши що він "у стилі гопника".
"Я не очікував такого днища. Що відбувається, коли ти з Кривого Рогу і тебе відібрав Володимир Зеленський, а тобі не подобаються опоненти президента? Тоді ти пишеш пост, в якому з сумом визнаєш, що зараз не лихі 90-ті й сьогодні не можна з твоїми противниками вчинити так, як було з Гетьманом. І в твоєму тексті видно ностальгію за часами, коли куля була головним аргументом, чи не можна поводитися так, як за часів Януковича. І це член Наглядової ради НБУ, а не гопник. Хоча останнє не факт", – зіронізував він.
Береза також нагадав, що голова Національного банку України Вадим Гетьман був застрелений 23 квітня 1998 року в ліфті київського будинку, де проживав.
"Це вбивство сприймається всіма учасниками банківського сектора як трагедія, а не як приклад для наслідування. Важко уявити, щоби члени Наглядової ради Даніель Александер Цапф або Йерг Бонгартц написали, що в 43 році проблему з опозицією можна було вирішити за допомогою концтабору Бухенвальд. Але Україна не Німеччина, тому в нас можлива навіть така ницість, якою і відзначився Шапран", – вказав Береза.
І резюмував: "До речі, згідно з практикою ЄСПЛ, так дії розглядаються як тиск і пряма погроза насильством. А значить, після розгляду цієї справи в Страсбурзі буде рішення, згідно з яким Україна виплатить компенсацію позивачеві. Ця виплата буде не з кишені того, хто написав цю блюзнірську нісенітницю. А ми з вами, своїми податками, заплатимо за брудні слова і думки члена Наглядової ради НБУ Віталія Шапрана. Так що в нас черговий претендент на перше місце в зашкварі тижня".
Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова і сама прокоментувала допис Шапрана – просто в коментарях на Facebook.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада проголосувала за звільнення Якова Смолія з посади голови Нацбанку. До призначення нового очільника його обов'язки виконувала перша заступниця Катерина Рожкова.
Про те, що Смолій написав заяву на звільнення, стало відомо в середу, 1 липня. Він заявив, що вимушений піти на такий крок, бо на держрегулятор чиниться "систематичний політичний тиск" – вочевидь, мова про чинну владу і особисто Володимира Зеленського. На це бурхливо відреагували західні партнери України, серед яких і посли країн "Великої сімки".