Максим Жорін, керівник центрального штабу Нацкорпусу
Максим Жорін, керівник центрального штабу Нацкорпусу 5 канал

Російську загрозу Україна могла б використати з користю для себе – Жорін

Читайте по-русски
Нападати на Україну чи ні, Росія вирішуватиме, виходячи з дій України, впевнений керівник центрального штабу Нацкорпусу

Російське брязкання зброєю Україна могла б використати для отримання більш рішучої підтримки з боку Заходу та для вирішення питання російської п'ятої колони всередині країни. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав керівник центрального штабу Нацкорпусу Максим Жорін.

"Ми в першу чергу маємо використовувати на свою користь те, що зараз відбувається. Російська Федерація намагається нас залякати цими подіями. Вона показово привозить свої підрозділи до нашого кордону, погрожує, в хамській манері спілкується з нами. Але насправді всю цю історію ми могли б використовувати з користю для себе", – зауважив він.

"Це дуже вдалий час для того, щоб змусити світові країни більш активно та більш рішуче підтримувати нас сьогодні. Більш активно і рішуче виступати проти Російської Федерації, бо погрожують сьогодні не тільки Україні – всі ці погрози, які відбуваються, – це погрози всьому цивілізованому світу. Погрози Росії також спрямовані і на Європу та Сполучені Штати через Україну", – пояснив Жорін.

На його думку, президент Володимир Зеленський в такій ситуації має приділяти значно більше уваги обороноздатності країни.

"Зараз надзвичайно важливим є питання обороноздатності нашої держави, і я вважаю, що президент дійсно має їздити на фронт і його мають бачити військові. Але зараз набагато важливіше, щоб президент зайнявся обороноздатністю країни, щоб він зайнявся міжнародними справами. Щоб ми чітко розуміли, чи зможемо ми втримати свої кордони, якщо все ж таки Росія захоче на нас нападати", – вважає керівник центрального штабу Нацкорпусу.

"Я впевнений, що рішення, нападати на нас чи не нападати, РФ прийматиме судячи з наших дій. Тобто, за великим рахунком, зараз від влади залежить, чи будуть на нас нападати, чи не будуть. Нападають завжди на слабких, ніхто ніколи не хоче нападати на сильних. Тому ми зараз маємо будувати для себе сильні позиції", – додав він.

"Тут дуже важливо розуміти, що зараз нам надзвичайно важливо і надзвичайно терміново треба добити всі ті залишки п'ятої колони, яка існує всередині країни. Бо скоріш за все, саме через ці елементи, через цих покидьків, які ще сьогодні по Україні ходять – Медведчук, його оточення і подібні їм – саме з ними треба закрити питання сьогодні, щоб вони не давали платформи, не давали такої можливості для РФ, як у 2014 році – не давали можливості знову на нас напасти через ці провокації", – зазначив Жорін.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 9 квітня в Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що Росія намагається використовувати комбінацію пропаганди та демонстрації сили для досягнення своїх цілей.

7 квітня українська розвідка повідомила, що Росія продовжує перекидати до українських кордонів та на окуповані території своїх військовослужбовців із Західного, Центрального та Східного військових округів. Також пересування російських сил були зафіксовані і в Білорусі.

Станом на 30 березня вздовж державного кордону України розташувалися 28 батальйонних тактичних груп збройних сил Російської Федерації. Головне управління розвідки Міністерства оборони заявило, що Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій проти України. 1 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що так звана "гра м'язами" у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону є звичною справою Російської Федерації, якою вона намагається створювати атмосферу загрози і тиску під час переговорів.

 

Попередній матеріал
"Зрізані дерева, замість ланів широкополих": біля Шевченківського заповідника в Каневі хочуть відкрити піщаний кар'єр
Наступний матеріал
COVID-19 у вагітних – яка ситуація в одній з лікарень Києва
Loading...