Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу 5 канал

Росія "закачує" в Крим своє населення на випадок деокупації – Чубаров

Читайте по-русски
Україна має розглянути зміни до Конституції щодо сутності кримської автономії, вважає голова Меджлісу кримськотатарського народу

Росія масово заселяє Крим своїми громадянами, готуючись до найгіршого для неї сценарію – деокупації півострова. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Треба знати Росію як імперію, і ту імперськість, яка в ній зберігається. Росія зараз робить усе, щоб усі звикли до того, що ніколи Крим не буде нібито повернутий Україні. Але вони, незважаючи на те, що не визнають це вголос – готуються до найгіршого для них варіанту", – сказав він.

"Вони зараз "закачують" в Крим своє населення, вони штучно змінюють етнічний і демографічний склад. І зрозуміло, що вони готуються до того, що – а буде обов'язково така ситуація – коли вони будуть вимушені піти, вони хочуть пішовши, залишитися в Криму", – пояснив Чубаров.

Політик зазначив, що Україна має розглянути зміни до Конституції щодо Криму.

"Дуже шкода, що в тому скликанні ми не дійшли до першого розгляду цього законопроєкту. Просто один раз і чесно всі політики в Україні мають сказати – яка природа, яка сутність кримської автономії, хто там має автономію", – додав голова Меджлісу кримськотатарського народу.

"В 91-му ми дали цю автономію росіянам. В 2014 році вони цим скористалися", – наголосив він.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, за даними "Кримської правозахисної групи" на січень 2021 року, за період окупації до Криму офіційно переселилися щонайменше 200 тисяч росіян. При цьому правозахисники вважають, що насправді їхня кількість значно більша, адже дані не включають військовий контингент ЗС РФ і жителів Росії, відряджених на окуповану територію.

 

Попередній матеріал
Вижити на мінному полі: бійці ООС провели навчання зі знешкодження вибухівки – як це було
Наступний матеріал
Ввезення книжок з Росії: як українській літературі виграти боротьбу за читача
Loading...