Ільмі Умеров
Ільмі Умеров 5 канал

РФ відпустила найвідоміших "кримських бранців" Умерова та Чийгоза – підсумковий сюжет

Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров на свободі – це одні із найвідоміших кримськотатарських бранців Кремля, яких почали переслідувати одразу після незаконної окупації півострова. Зараз представники Меджлісу кримськотатарського народу у Туреччині

Саме Анкарі Кремль погодився їх віддати після зустрічі Путіна з Реджепом Таїпом Ердоганом, утім, уже згодом їх чекають у Києві.

"Переміщення їх за межі Криму означає, що їм закрили дорогу додому. Тобто це звільнення із забороною проживати в Криму. Отже, Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз працюватимуть у Києві, поки ми всі разом не повернемося додому – до звільненого Криму", – зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. 

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза окупаційний суд Криму засудив до 8 років за ґратами за організацію мітингу. Його провели 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної ради Криму в Сімферополі. Тоді із синьо-жовтими стягами мітингували прихильники неподільності України. Одночасно з ними російськими прапорами махали ті, хто хотів, щоб півострів став російським.

Рішення окупаційного суду обурило кримськотатарську громадськість. Але окупаційна влада забороняла висловлювати свою думку навіть учасникам одиночних пікетів за свободу Чийгоза.

Ще один заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу – Ільмі Умеров – отримав від псевдосуду півострова два роки ув'язнення за те, що він не визнає незаконну анексію Криму.

"Хочу сказати, що я не змінив своїх переконань і не збираюся них змінювати. Крим – це територія України!" – не втомлюється повторювати Умеров.

Адвокати Умерова намагалися переконати окупаційних суддів, що їхній підзахисний хворий, і тому його не можна кидати за ґрати."Це, фактично, рівнозначно смертному вироку. В нього хвороба Паркінсона, цукровий діабет, ішемічна хвороба серця", – зазначали захисники заступника голови Меджлісу.

Світова спільнота засудила Росію. Резолюцію про порушення там прав людини на початку жовтня ухвалив Європарламент.

Два тижні тому Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з Петром Порошенком. За тиждень до візиту у столицю України Ердоган мав розмову із Путіним. У Києві вже лунали отакі заяви. "Розраховуємо на залучення Туреччини до міжнародної групи друзів деокупації Криму", – говорив Президент України Петро Порошенко.

"Ми зараз намагаємося вжити будь-яких заходів стосовно наших друзів кримських татар, які зараз перебувають в ув'язненні", – зазначив своєю чергою Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Нині обидва заступники голови Меджлісу вже перебувають на території Туреччини. Їх невдовзі чекають у Києві.

"Коли очікувати героїв України і кримськотатарського народу в Києві – ми будемо знати після розмови, яка відбудеться найближчим часом між Президентом Порошенком і Ердоганом", – відзначила заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

Максим Волобоєв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Києві відбувся Марш солідарності з кримськотатарським народом – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": лідер закарпатського рок-гурту "Rock-H" Віктор Янцо в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Масове поховання солдатів Вермахту: у Маріуполі проводять масштабну ексгумацію тіл
Loading...