Геращенко та Чубаров
Геращенко та Чубаров 5 канал

Звільнення Чийгоза та Умерова: Геращенко та Чубаров розповіли деталі

Представники Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз нині перебувають у Туреччині, в Анкарі

Згідно з узгодженою процедурою, у Туреччині – де нині перебувають Умеров та Чийгоз – вони пройдуть медичне обстеження. А вже в Україні на них чекає реабілітація та лікування у найкращих клініках. А от питання, коли вони потраплять в Україну – це питання кількох днів, запевнила віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. 

Звільнення бранців прокоментували перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Як розповіла Ірина Геращенко, про те, що ведуться перемовини щодо звільнення цих політв'язнів, було відомо упродовж останнього місяця. Президенти України і Туреччини активно обговорювали це питання. Також до перемовин долучили дипломатів та представників міжнародних організацій. Відтак, передача Росією Чийгоза та Умерова – це результат спільних зусиль.

"Одна з умов, яка висувалася окупаційним режимом щодо звільнення Умерова та Чийгоза – аби вони написали прохання про помилування до Путіна. І Мустафа Джемілєв був просто в розпачі, коли він це почув, тому що очевидно, що ніколи ні Чийгоз, ні Умеров не написали б "чєлобітную" до Путіна. Вони цього і не робили", - відзначила Геращенко.

"Переміщення їх за межі Криму означає, що їм закрили дорогу додому. Тобто, це звільнення із забороною проживати в Криму. Отже, Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз працюватимуть у Києві, поки ми всі разом не повернемося додому – до звільненого Криму", – зазначив своєю чергою голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. 

Попередній матеріал
СБУ хоче "підім'яти" сфери впливу ДФС: експерт про тиск на бізнес
Наступний матеріал
"Мав великі плани на майбутнє": на Волині відкрили меморіальну дошку загиблому бійцю
Loading...