В окупованому Криму звільнили капітана українського судна
В окупованому Криму звільнили капітана українського судна скріншот

РФ передала Україні утримуваного в окупованому Криму капітана судна – подробиці

  Читайте по-русски
  Чоловіку більше року не дозволяли виїжджати з півострова

  У п'ятницю, 14 червня, Росія передала капітана риболовецького судна "ЯМК-0041" Віктора Новицького представнику уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїлу Халікову. Про це повідомляє Адміністрація президента України.

  Передача відбулася на контрольному пункті в'їзду/виїзду "Каланчак".

  У Facebook Уповноважена України з прав людини Людмила Денісова повідомила: "Мій представник з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков на КПВВ "Каланчак" забрав капітана риболовецького судна "ЯМК-0041" Віктора Новицького. Сьогодні "суд" ухвалив зняти всі обмеження у його пересуванні. У травні минулого року його та чотирьох членів екіпажу затримали неподалік мису Тарханкут у Чорному морі. Півроку капітана утримували під вартою, потім змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд. Пізніше членів екіпажу відпустили, а Віктор Новицький залишався на півострові на підписці про невиїзд. Вже зараз він повернувся на материкову Україну!".

  Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

  Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

  Попередній матеріал
  Ексрегіонал Єфремов, що нині під арештом, увійде до виборчого списку "Опозиційного блоку"
  Наступний матеріал
  Тримався з 1924 року: друга ніч поспіль у Києві побила температурний рекорд
  Loading...