Чи збереже Олексій Резніков своє міністерське крісло? Чутки та припущення довкола цього питання точаться ще з минулого тижня. Після закритого засідання у фракції монобільшості дали відповідь, заявивши, що Міністерство оборони очолить керівник розвідки Кирило Буданов. Втім, уже на ранок наступного дня процес заміни кадрів призупинився. З чим це пов'язано і чи вдала ідея в умовах війни тасувати керівників ключових структур – у сюжеті журналістки "5 каналу" Лідії Середюк.
"Ні один чиновник не вічний в кріслі. Ні один. Тому будь готовий в будь-який момент, що цей етап завершиться", – заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
Готовий покинути міністерське крісло, якщо про це попросить президент. Так Олексій Резніков прокоментував свою можливу відставку, коли розмови про неї були ще чутками. Ввечері того ж дня керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія підтвердив зміну кадрів у Міноборони.
Новим чільником оборонного відомства планували призначити Кирила Буданова, який нині керує Головним управлінням української розвідки. Водночас для Олексія Резнікова готували іншу керівну посаду – у Міністерстві стратегічних галузей промисловості.
Утім, щоби Буданов посів крісло міністра, його з військової служби треба відправити в запас. Адже за законом, очолювати Міноборони має цивільна особа. До того ж Резніков прокоментував журналістам, що не погодився б стати міністром стратегпромисловості. Недільного вечора відставку Резнікова обговорювали на закритому засіданні президентської фракції. А все через скандали довкола оборонного відомства. Галас зчинився після розслідування журналістів інтернет-видання "Дзеркало тижня", де йшлося, нібито міністерство закуповує харчі для військових за завищеними цінами. А ще – після підозри нещодавно звільненим із міністерства посадовцям.
"Якщо міністр, очільник міністерства допустив такий медійний скандал із закупками і продуктів харчування, у членів комітету були питання і щодо закупок озброєння і контролю з боку парламенту. Тобто, це все в сукупності дозволило в політичну площину поставити питання про те, що міністр має нести політичну відповідальність. Але ще раз наголошую: жодних подань про звільнення міністра до Верховної Ради і до комітету, який попередньо має розглядати такі подання, не надходило", – пояснив член комітету Верховної Ради з Нацбезпеки, оборони та розвідки, депутат "Слуги народу" Федір Веніславський.
Уже на ранок понеділка стало відомо, що кадрових змін у керівництві Міноборони та розвідки не буде. Принаймні, цього тижня. У профільному комітеті вважають, що зараз не час для таких гучних змін.
"Я розумію, що є питання. Але ми маємо розуміти, нікого не захищаючи, не звинувачуючи – до яких наслідків це може призвести. Зараз основне завдання, коли в порядку денному, всі знають, усі розвідки і партнери нам говорять про великий наступ, і я впевнений, що він скоро буде", – зазначає секретар комітету ВР з Нацбезпеки, оборони та розвідки, депутат "Голосу" Роман Костенко.
Була чи не була корупція всередині Міноборони – остаточну крапку має поставити слідство. Особливо, коли тінь від скандалу падає на чільника оборонного міністерства.
"Ми ж можемо сказати: дійсно, міністр не крав, ми його не підозрюємо. Все окей, їде чистий, виписує нову зброю, завозить нові види техніки. Або навпаки, ми кажемо: ну знаєте, що він і толерував, можливо, і свою руку десь в цей мед засунув. Тоді він на "Рамштайн" не повинен їхати взагалі. Але до "Рамштайну" відповідь на це питання мала бути. Ми не можемо в підвішеному стані відправляти Резнікова, бо і він буде в слабкій позиції, і держава буде у слабкій позиції", – пояснює політичний експерт Микола Давидюк.
Міжусобиці у владних структурах – не на користь Україні на міжнародному майданчику. Подив можуть викликати і раптові кадрові зміни в оборонному відомстві.
"З одного боку, є думка, що міністр має нести відповідальність за своїх підлеглих. З іншого боку, якщо немає якихось ланцюжків і не доведено, що міністр міг безпосередньо брати участь у корупційних діяннях, то на тлі того, що у пана Резнікова дійсно є така непогана якість, як комунікація з партнерами у форматі "Рамштайну", тобто, в питанні надання озброєння, якого ми потребуємо, – залишити його на посаді. На тлі, тим паче, підготовки зустрічі у форматі "Рамштайн", яка має відбутися буквально наступними тижнями, 14 лютого", – зазначив керівник Центру військово-правових досліджень, політичний консультант Олександр Мусієнко.
Бо Олексій Резніков, зазначає експерт, добре зарекомендував себе як переговірник із міжнародними партнерами щодо поставок Україні зброї. А от чи повернуться до кадрового питання після "Рамштайну" і наскільки швидко та ефективно Міноборони зможе запрацювати під новим керівництвом – питання відкрите.
Лідія Середюк, Ігор Костюк, "5 канал"
Нагадаємо, Олексій Резніков запевняв, що за необхідності готовий покинути крісло міністра – проте поки що такого рішення президента Володимира Зеленського немає.
[attached type="1" ids="298494"]
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться відео за темою: росіяни можуть щось спробувати влаштувати на 24 лютого – Резніков