Leopard 1
Leopard 1 novynarnia.com

Нідерланди, Данія та Німеччина передадуть Україні близько 100 танків Leopard 1 – заява

Читайте по-русски
Перші танки будуть приведені в належний стан за кілька місяців

Нідерланди, Данія та Німеччина домовилися передати Україні близько сотні танків Leopard 1 із німецьких промислових складів. Про це заявили голова МЗС Нідерландів Вопке Хукстра та чільниця Міноборони Кайса Оллонгрен.

"Нідерланди разом з Німеччиною та Данією поставлять до України не менш як 100 бойових танків Leopard-1A5. Вони потрібні українцям у протистоянні російській агресії. Нідерланди зроблять фінансовий і кадровий внесок", – зазначив Вопке Хукстра.

Міноборони Данії уточнило, що спершу планують передати близько 80 машин, а перші танки будуть приведені в належний стан за кілька місяців.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на неофіційну інформацію данського DR, йдеться у т. ч. про колишні данські "Леопарди", які 2010 р. зняли з озброєння і продали назад німецькому виробнику Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft, де й залишаються на складах. Данія допоможе модернізувати їх для передачі Україні.

Крім того, з'явилася спільна заява Нідерландів, Данії та Німеччини про те, що Україна отримає принаймні 100 танків Leopard 1A5, включно з необхідним логістичним забезпеченням та навчанням.

"Данія, Німеччина і Нідерланди надають модернізовані танки з промислових складів, перші будуть надані за кілька місяців… Ініціатива включає навчання на Leopard-1A5, а також надання запчастин і боєприпасів", – йдеться в заяві.

Зазначається, що ініціатива відкрита для інших зацікавлених союзників і що Бельгія вже зацікавилася.

Читайте також: Польща готова передати Україні 60 танків PT-91 на додачу до Leopard 2

Дивіться також відео: 12 країн готові надати Україні танки LEOPARD – докладно

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Резніков-Буданов: що буде з кріслом очільника Міноборони напередодні "Рамштайну" – сюжет
Наступний матеріал
"Окупанти виганяють цивільних із будинків уздовж лінії фронту" – Гайдай пояснив, чого бояться рашисти
Loading...