Кіра Рудик
Кіра Рудик 5 канал

Разумков скликав керівників фракцій і груп на робочу зустріч в Раді: про що говоритимуть

Читайте по-русски
Порядок денний позачергового засідання поки не відомий

30 березня Верховна Рада збереться на позачергове засідання. На порядку денному – антикризові закони, які необхідні для боротьби з коронавірусом в Україні. Остаточний перелік питань мають узгодити сьогодні на зустрічі спікера парламенту з лідерами фракцій та груп. Вони зібралися близько години тому. І поки триває засідання, про події у Раді розказала кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.

Точної інформації щодо порядку денного, часу та місця проведення засідання немає. Відомо, що воно відбудеться 30 березня.

О 18:00 почалась наради із представниками фракцій і Дмитром Разумковим. Представники фракцій, які вийшли до журналістів перед початком засідання розказали, що їм відомі деякі питання, які можливо винесуть.

Зокрема, антикризові закони, які покликані сприяти допомозі бізнесу, також йдеться про так званий "антиколомойський закон" щодо неповернення банків.

"Нарешті, більшість фракцій парламенту пристали на жорстку вимогу "ЄС" обов'язково проголосувати цей закон. Тому що треба робити вибір – чи голосувати на користь відомого олігарха з відомим банком, і тоді країна буде просуватися до дефолту. Чи роботи вибір на користь українців і тоді співпраця із МВФ продовжиться. І це, можливо, єдині гроші, на які ми можемо очікувати у цій ситуації", – заявив Артур Герасимов, співголова "Європейської Солідарності".

"Це, звичайно, так званий "антиколомойський закон" про банки. Це голосування за закон про землю. Це питання антикоронавірусного закону з поправками у різні економічні закони, над якими працювали різні фракції. Який мав бути зроблений урядом, але не був зроблений", – розказала народний депутат "Голосу" Кіра Рудик.

"Першочергове завдання – це зміни до бюджету. Утримати медицину, дати кошти на соціальний захист, людям, які залишились без роботи. Є ще декілька законопроєктів, які стосуються кадрових позицій, банків, землі. Але я не впевнений, що їх завтра винесуть, тому що не бачу повної готовності", – сказав співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко.

До переліку питань може додатись земельне. Депутати можуть повернутися до нього вже завтра. Також планують розглянути деякі регламенті питання – те, що стосується роботи комітетів, та коли почнуться чергові пленарні засідання. Також узгодять конкретне місце і час позачергового засідання.

Нагадаємо, під час позачергового засідання Ради депутатів забезпечать засобами персонального захисту. Питання щодо захисних масок та рукавичок вже залагоджене, а от щодо можливості використання захисних окулярів – ще ні.

Попередній матеріал
Експрес-тест медицини і чи витримає ОП вірусний виклик: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко
Наступний матеріал
Є три сценарії поширення COVID-19 в Україні – Зеленський
Loading...

Ви маєте з нами радитися – міський голова Дніпра звернувся до влади через коронавірус

Плануємо, щоб засідання Ради відбулося в понеділок – Зеленський

Чи не запізно Україна закриває свої кордони та чи зберуться цього тижня депутати – "ІнфоВечір"

Депутатам на позачергове засідання Ради підготували маски й рукавички

Працювати треба з органами місцевого самоврядування – Безсмертний пояснив, як владі боротися з коронавірусом

Чи зможе запобігти кризі антикризовий штаб та чи встигнуть нардепи написати законопроєкти до кінця тижня – "ІнфоВечір"