кнопкодавство
кнопкодавство socportal.info

Рада ввела кримінальну відповідальність і штрафи за "кнопкодавство" – подробиці

  Читайте по-русски
  Закон передбачає, що журналісти можуть звертатися до Апарату ВР у разі фіксації фактів "кнопкодавства"

  Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України".

  Це рішення підтримав 261 народний депутат. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  Закон встановлює кримінальну відповідальність за умисне здійснення народним депутатом будь-яким способом голосування на засіданні Ради замість іншого народного депутата, тобто за неособисте голосування. За це передбачено штраф від 3 тисяч (51 тис. грн) до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 тис. грн).

  Так, якщо буде виявлено, що нардеп "кнопкодавив", то розгляд питання порядку денного зупиняється. Законом визначається процедура, за якою головуючий на пленарному засіданні встановлює присутність відповідного народного депутата в залі засідань Ради, а в разі його відсутності повідомляє Верховну Раду про виявлений факт порушення вимог щодо особистого голосування і доручає Лічильній комісії вилучити картку такого народного депутата та передати її головуючому. Далі має проводитися повторне голосування щодо пропозиції, яка ставилась на голосування останньою.

  Після цього головуючий надає доручення Апарату ВР невідкладно підготувати повідомлення про виявлене "кнопкодавство". Таке повідомлення разом із протоколом, стенограмою відповідного пленарного засідання, а також його відеозаписом після його підготовки надається спікеру для направлення до Державного бюро розслідувань.

  Відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу, досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

  Окрім того, закон передбачає, що акредитовані в парламенті журналісти можуть звертатися до Апарату ВР при фіксації фактів "кнопкодавства".

  Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті "Голос України".

  Як повідомляв 5.UA, 4 грудня 2019 року нардеп від ОПЗЖ 9 разів за день "прокнопкодавив" у ВР

  Попередній матеріал
  Нардепи ухвалили закон про врегулювання видобутку бурштину
  Наступний матеріал
  У Чернівцях на аукціон виставили пряникові будиночки, щоб зібрати гроші для тяжкохворих дітей – сюжет
  Loading...