Жорстоке поводження з дітьми
Жорстоке поводження з дітьми Depositphotos

Рада створить новий закон про хімічну кастрацію педофілів – чим відрізнятиметься

  Читайте по-русски
  Новий законопроєкт перебуває на стадії доопрацювання для другого читання

  Верховна Рада створить новий закон про хімічну кастрацію педофілів. Про таке повідомив заступник голови комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов, пише "Українська правда".

  11 липня Рада підтримала законопроєкт №6449 про посилення відповідальності за злочини сексуального характеру проти дітей, але 4 вересня президент Зеленський ветував його. У пропозиціях президента було зазначено, що закон "не містить чітко визначеного порядку примусового застосування хімічної кастрації". А також відсутність "визначення складу та змісту персональних даних, які підлягатимуть оприлюдненню, може мати наслідком втручання у приватне життя особи, яка відбула покарання, ускладнить її соціальну адаптацію". 

  3 жовтня депутати розглянули подання президента та підтримали рішення комітету відхилити законопроєкт. 

  Олександр Бакумов повідомив, що проєкт нового закону наразі перебуває на розгляді комітету з питань правоохоронної діяльності.

  "Ми взяли за основу закон, який прийняли депутати минулого скликання. Новий закон – проєкт №0887 – перебуває на стадії доопрацювання для другого читання", – сказав Бакумов.

  Проект №0887, зареєстрований 29 серпня 2019 року – це прийнятий минулим скликанням у першому читанні законопроєкт №6607, який має більш сучасний та ефективний підхід до проблеми, пропонуючи:

  • збільшення терміну ув'язнення – до 12-15 років (зараз 8-15); 
  • добровільне проходження лікування у вигляді хімічної кастрації;
  • довічне ув'язнення в разі рецидиву;
  • напівзакритий реєстр педофілів.

  Олександр Бакумов пояснив, що його ще доопрацюють у комітеті для розгляду до другого читання, щоб "ухвалити в найближчі пленарні дні".

  Як повідомляв 5.UA, 4 вересня 2019 року Зеленський наклав вето на закон про хімічну кастрацію ґвалтівників неповнолітніх. 

  Попередній матеріал
  Андрій Богдан має піти у відставку: Данилюк назвав причини
  Наступний матеріал
  Буквально наступного тижня ми плануємо масштабний обмін ув'язненими з РФ – заява Пристайка